Kriptoda Airdrop Nedir ? Kripto Airdrop !

kripto airdrop

Kripto para borsasında “airdrop”, kripto para birimlerinin mevcut sahiplerine yeni üretilen kripto paraların ödüllendirme amacıyla belirli bir oranda dağıtılmasıdır. Peki Airdrop Nedir ? Kriptoda Airdrop Ne Demek  ?

Airdrop Nedir ? Kriptoda Airdrop !

Kripto para borsasında “airdrop”, kripto para birimlerinin mevcut sahiplerine yeni üretilen kripto paraların ödüllendirme amacıyla belirli bir oranda dağıtılması şeklinde tanımlanmaktadır. Kripto para dünyasında bir nevi pazarlama stratejisi de diyebiliriz. Kriptoda Airdrop sistemi, proje sahiplerinin piyasa yeni çıkacak fikir ürünlerinin reklamını yapması ya da promosyon uygulaması şeklinde de açıklanabilir. Yakın tarihten örnek vermek gerekirse, BİTCİ Borsası Kimlik doğrulaması yapan yüzlerce kullanıcılarına 100 Türk Lirasını bakiyelerine yüklemiştir.  Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz . Ayrıca , belirli bir blockchain platformuna abone olmaya devam etmelerini sağlamak için sadık müşterileri bir teklifte ödüllendirilebilmektedir.

Kripto para sektöründe bahsi geçen airdrop , bir kripto para birimi , Fan Token , NFT gibi projelerin tanıtımını sağlayabilmek adına ücretsiz sunduğu hediye ve ödüller olarak nitelendirilir .

airdrop ne demek

Projelerin yada aktif platformların sunduğu airdroplar ne kadar güvenilir olsa da fakat yine de tedbiri elden bırakmamak son derece önemlidir ! Bahsi geçen durumlar , bazı proje görünümlü dolandırıcılar piyasada yer alan kullanıcıları , fenomenleri , hatta büyük web sitelerini kullanarak kötü niyet teşkil edebiliyorlar . Bu yüzden airdrop kazanmak için başka insanları topluluğa dahil ettiğinizi sonradan fark edebiliyorsunuz . Airdrop dağıtımlarında kişisel bilgilerinizi talep eden platformlardan uzak durmanız sizi oluşabilecek saldırılardan koruyacaktır .

Önerilen Makaleler

Neden Airdrop Yapılıyor ?

Şirketlerin airdrop yapma nedenlerini sıralamak gerekirse ;

  • Farkındalık Yaratmak ,
  • Kullanıcıları anlamak ,
  • Fon Toplama ,
  • Sadakati Ödüllendirme veya İlham Verme ,
  • Daha Geniş Token Dağılımı ,
  • Sert Çatallar .

Kripto Airdrop Çeşitleri !

Kriptoda Airdrop çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz ;

  • Standart Airdrop: Standart airdrop’lar, bir haber bültenine veya çeşitli güncellemelere kaydolmanızı gerektirir. Sadece adınız ve e-posta kimliğinizle kayıt olmanızdan sonra airdrop için kalifiye olmaktasınız.
  • Bounty Airdrop: Airdrop’a hak kazanmak için bir aktivite gerçekleştirmeniz gerekmektedir. En yaygın faaliyet, proje hakkında tweet atmayı vb durumları içermektedir. Yaptığınız görev karşılığında ödüllendirileceksinizdir.
  • Holder Airdrop: Cüzdanınızda belirli tokenleri tuttuğunuzda gerçekleşmektedir . Bu sebep ile EOS, XRP gibi bir kripto para cüzdanınızda EOS, XRP bulundurmanız koşuluyla, size bazı ücretsiz tokenleri airdrop yapacaktır.
  • Hard fork Airdrop: Orijinal protokolünden bir token sertleştirildiğinde, orijinal baz proje sahipleri yeni madeni paranın airdropu için de hak kazanır. Bitcoin sahipleri üzerindeki Bitcoin Cash airdrop örnek olarak verebilmektedir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.