Kripto Yasağının Hala Yürürlükte Olduğunu Söylendi

Orta Afrika Bankacılık Düzenleyicisi, Kripto Yasağının Hala Yürürlükte Olduğunu Söyledi
Abone Ol 

Afrikalı bir düzenleyici, Orta Afrika’daki altı ülkenin Ekonomik ve Parasal Topluluğu (CEMAC) üyelerine kripto para birimi yasağının hala yürürlükte olduğunu söyledi. Düzenleyici, yasağın ekonomik blok içinde finansal istikrarı korumak için tasarlandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Orta Afrika Bankacılık Düzenleyicisi, Kripto Yasağının Hala Yürürlükte Olduğunu Söyledi

Bir Afrika düzenleyicisi olan Orta Afrika Bankacılık Komisyonu (COBAC), Orta Afrika Cumhuriyeti’ni (CAR) içeren bölgesel bir ekonomik bloğun üyelerine kripto para birimleri yasağının yürürlükte olduğunu hatırlattı. Düzenleyicinin son uyarısı, CAR’ın ülkenin “referans para birimi” olarak bitcoin’i benimseme konusundaki son kararını takip ediyor.

Reuters raporuna göre iyi , COBAC – CEMAC’ta bankacılık sektörünün düzenleyicisi – yasağın finansal istikrarı sağlayacağına inanıyor. 6 Mayıs’taki özel bir toplantının ardından yayınlanan açıklamada, düzenleyicinin kripto ile ilgili işlemleri belirlemek ve raporlamak için adımlar atacağı bildirildi.

“Finansal istikrarı garanti etmek ve müşteri mevduatlarını korumak için COBAC, CEMAC’ta kripto varlıklarının kullanımına ilişkin bazı kısıtlamaları kaldırdı. COBAC, kripto para ile ilgili işlemleri tespit etmek ve raporlamak için bir sistem kurdu.

Önerilen Makaleler

Bölgesel düzenleyici tarafından yapılan son uyarıdan önce, Orta Afrika Devletleri Bankası CAR‘a bitcoin yasal ihalesi yapma kararını iptal etmesini söyledi. Bölgesel merkez bankası, kripto para birimini benimsemek yerine, CAR’ın endemik yoksulluğu azaltacağını söylediği CEMAC’ın para politikalarını uygulamaya odaklanması gerektiğini söyledi.

Bu arada, raporda, COBAC’in ülkesini düzenleyicinin kripto para birimlerine karşı yenilenen geri dönüşü hakkında henüz resmi olarak bilgilendirmediğini vurgulayan CAR hükümeti sözcüsü Serge Ghislain Jori’den alıntı yapıldı. Djorie, COBAC belgeye sahip olduğunda hükümetinin bir yanıt yayınlayacağını söyledi.

Ancak sözcü, hükümetinin konumunu dışarıdan biri tarafından değiştirmeye zorlanmayacağını belirtti. “Her devletin egemenliğinin olduğu anlaşılmalıdır” diye ekledi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.