Kripto Madenciliği Yasağı Yenilendi!

kosova kripto
Abone Ol 

Kosova hükümeti, kripto para madenciliği yasağı da dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda enerji arzını sürdürmek için özel önlemler aldı. Hareket, ithalat fiyatlarındaki keskin bir artışın ortasında geldi ve kısıtlamalar altı aya kadar uzatılabilir. Kripto Madenciliği Yasağı Yenilendi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kosova’daki Yetkililer Kripto Para Madenciliği Yasağını Eski Haline Getirdi

Kosova‘daki yürütme gücü, önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca evler ve işyerleri için yeterli enerji tedarikini sağlamak için belirli adımları onayladı. Tass haber ajansı, ilgili kararnamenin hükümet tarafından bu hafta Priştine’de yayınlandığını bildirdi. Bakanlar kurulu tarafından kabul edilen önlemler arasında hanelerin ısınma ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak, elektrik dağıtımının güvenliğini garanti altına almak için ülkenin şebeke operatörünün desteklenmesinin yanı sıra tüm kurumların tüketimin azaltılmasına yönelik çabalar yer alıyor.

Dijital para üretimi için elektrik enerjisi kullanımının yasaklanması da gerekli bir hamle olarak listeleniyor. Enerjiye aç endüstriyel faaliyet, ilk olarak Güneydoğu Avrupa’da kısmen tanınan cumhuriyetin kıtlıkla karşı karşıya olduğu geçen kış durduruldu .

Hükümet, mevcut küresel enerji durumuyla bağlantılı olarak “acil önlemler” getirdiğini, yani Kosova‘nın enerji ithal ettiği hızlı artış oranları ve bazı Avrupa ülkelerinden fosil maddelerin ihracatına olası bir yasak getirdiğini açıkladı. İkincisi, daha fazla fiyat artışına neden olabilir.

Önerilen Makaleler

Kosova makamları yaptıkları açıklamada, temel motivasyonlarının yalnızca kış aylarında yeterli enerji arzını sağlamak değil, aynı zamanda kamu çıkarlarını korumak olduğu konusunda ısrar ettiler. Madencilik yasağı da dahil olmak üzere tedbirler ilk iki aylık bir süre için uygulandı, ancak bakanlar çoğunluk oyu ile bunları 180 güne kadar uzatabilecekler.

Hükümet, geçen yıl kripto para madenciliğini askıya almanın yanı sıra, yasadışı madencilik tesislerinin operatörlerinin peşine düştü ve yeraltı kripto çiftliklerinden yüzlerce madeni para basma cihazı da dahil olmak üzere bir dizi polis baskınında donanıma el koydu.

Arnavut liderliğindeki merkezi hükümet, kuzeyde tüketicilerin çoğunluğunu Sırp nüfusun yaşadığı bölgeleri hedef aldığı ve tüketicilerin yirmi yıldan fazla bir süredir elektrik faturalarını ödemeyi reddettikleri bölgeleri hedef aldığından, baskılar küçük ülkede etnik gerilimi artırma tehdidinde bulundu. 

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.