Kripto Kazançlarından Yüzde 26 Oranında Vergi Alınacak!

italyan hükümeti

İtalyan hükümeti, 2023’teki ulusal bütçenin bir parçası olarak, kripto para birimlerinden elde edilen sermaye kazançları üzerinden %26 vergi almayı planlıyor. Kripto Kazançlarından Yüzde 26 Oranında Vergi Alınacak!

İtalyan hükümeti, kripto para birimlerinden elde edilen kârlara %26 oranında vergi getirecek.

Kripto para birimlerinden elde edilen kâr 2.000€’yu (2.062$) aşarsa vergi uygulanacaktır. Kripto varlıklarla ilgili vergi politikasının sıkılaştırılması, yerel vergi makamlarının dijital varlıkları yabancı para birimleri olarak kabul etmesinden kaynaklanmaktadır. Kabul edilirse, bu değişiklikler kripto para birimleri üzerindeki damga vergisini ve açıklama yükümlülüklerini de içerecektir.

Son zamanlarda İtalyan vergi mükellefleri, vergi dairesinden 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle kripto varlıklarının değerini beyan etmelerini ve %14 oranında vergi ödemelerini talep eden yazılar aldı.

Ekim ayında, Avrupa’nın en kripto para birimi dostu ülkesi olan Portekiz de benzer önlemleri açıkladı . Portekizli yetkililer, gelecek yıl dijital varlıklardan elde edilen kısa vadeli kârlar üzerinden %28 vergi almayı planladıklarını söylediler.

İtalya’da birçok büyük kripto para birimi platformu faaliyet göstermektedir. Kasım ayında Gemini, ülkede faaliyet göstermek için ödeme hizmetleri düzenleyicisi Organismo Agenti E Mediatori’den (OAM) izin aldı . Bu yaz düzenleyici, Crypto.com ve Coinify kripto para borsalarının faaliyetlerini onayladı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.