O Borsa 1.100 kişiyi İşten Çıkaracak!

işten çıkarma

ABD merkezli kripto borsası Kraken , Çarşamba günkü  bir şirket blog gönderisine göre, “mevcut piyasa koşullarına uyum sağlamak” için küresel iş gücünün %30’unu veya yaklaşık 1.100 kişiyi işten çıkaracak .

Şirket yaptığı açıklama; 

Bugün, Kraken’de bugüne kadarki en zor kararlardan birini duyuruyoruz. Mevcut pazar koşullarına uyum sağlamak için küresel iş gücümüzü yaklaşık 1.100 kişi veya yüzde 30 azaltıyoruz. Bugünkü duyurudan etkilenenlerin katkıları için son derece minnettarız ve bir sonraki fırsatlarına geçiş yapmalarına yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Etkilenen tüm Krakenitler bu sabah itibariyle bilgilendirildi.

Kraken borsasının detaylı açıklaması

Son birkaç yılda, yüz milyonlarca yeni kullanıcı kripto alanına girdi ve bu süre zarfında milyonlarca yeni müşteri Kraken’e güvendi. Bu müşterilere bizden bekledikleri kalite ve hizmeti sunabilmek için iş gücümüzü üç kattan fazla artırarak hızla büyümemiz gerekiyordu. Bu azalma, ekip boyutumuzu sadece 12 ay önceki konumuna geri götürüyor.

Bu yılın başından bu yana, makroekonomik ve jeopolitik faktörler finansal piyasalar üzerinde baskı oluşturuyor. Bu, önemli ölçüde daha düşük işlem hacimleri ve daha az müşteri kaydı ile sonuçlandı. İşe alma çabalarını yavaşlatarak ve büyük pazarlama taahhütlerinden kaçınarak yanıt verdik. Ne yazık ki, finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkiler devam etti ve maliyetleri talebe uygun hale getirmek için tercih edilen seçenekleri tükettik.

2011’de kurulan en uzun soluklu küresel kripto borsalarından biri olarak, birçok pazar döngüsünde başarılı bir şekilde yol aldık ve stratejimiz her zaman düşünceli maliyet yönetimi ve harcamayı içeriyordu. Bu değişiklikler, müşterilerimiz için en fazla değeri katan seçkin alanlarda dünya standartlarında ürünler ve hizmetler oluşturmaya devam ederken işimizi uzun vadede sürdürmemize olanak sağlayacaktır.

Önceliğimiz, şirketten ayrılan tüm Krakenitlerin şirketten geçiş yaptıklarında kapsamlı destek almalarını sağlamaktır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.