Avrupa Merkez Bankası Bitcoin Açıklaması

ecb bitcoin
Abone Ol 

ECB yetkilileri, bitcoin’in finansal sistemin ayrılmaz bir parçası olmasına izin verecek özelliklere sahip olmadığına inanıyor. Avrupa Merkez Bankası Bitcoin Açıklaması

Avrupa Merkez Bankası Görüşü!

Avrupa Merkez Bankası Piyasa Altyapısı ve Ödemeler Direktörü Ulrich Bindseil ve ECB Piyasa Altyapısı ve Ödemeler Geliştirme Danışmanı Jürgen Schaaf, bitcoin’i eleştiren bir makale yayınladı.

Bitcoin işlemlerinin uzun zaman alması ve çok pahalı olması nedeniyle, kavramsal tasarımı ve teknik kusurları nedeniyle, kripto para biriminin geleneksel para birimleriyle aynı düzeyde günlük ödemelerde kullanılmasının pek mümkün olmadığını savunuyorlar.

Bindzail ve Schaaf, BTC’nin yatırım için uygun olmadığını, çünkü bu kripto varlığının nakit akışı ve temettü üretmediğini ve sosyal fayda sağlamak için kullanılamayacağını savunuyor. Bu, bitcoin değerinin yalnızca piyasa manipülasyonuna dayandığı anlamına gelir.

ECB liderleri bitcoini, karı yeni para akışına bağlı olan spekülatif balonlarla karşılaştırdı ve bu nedenle, makalenin yazarları, büyük bitcoin yatırımcılarının yeni yatırımcılar arasındaki coşku durumunu sürdürmekle ilgilendiklerini öne sürdü.

Eurobankers, son aylarda düzenleyicilerin kripto para birimi alanının gözetiminden sık sık bahsettiklerini ve mevzuatı buna göre değiştirmeye çalıştıklarını belirtti. Ancak Bindzail ve Schaaf’a göre bu konuşmalar kripto para birimlerinin yanlış anlaşılmasına katkıda bulunuyor.

Milletvekilleri arasında bitcoin’in esası hakkındaki tartışmaların bu kripto varlığına yatırımı teşvik ettiğine ve kripto para birimlerinin başka bir varlık sınıfı olduğu izlenimini verdiğine inanıyorlar. Büyük finansal kurumlar tarafından Bitcoin’e yapılan yatırımlar da perakende yatırımcılara yatırımların güvenilirliği konusunda yanlış bir izlenim veriyor.

Ek olarak ise, düzenleyiciler yalnızca kripto para birimlerinin risklerinden bahsediyor, ancak düzenlemeleri için kurallar geliştirmek için acele etmiyorlar, Bindzail ve Schaaf öfkeli.  Ortak makale, bitcoin madenciliğinin yıllık olarak tüm Avusturya’nın tüketimiyle karşılaştırılabilir miktarda elektrik tükettiğini belirtiyor.

BTC madencileri, Hollanda gibi bir ülke kadar e-atık üretiyor. Makalenin yazarları, bitcoin ile uğraşan bankaları, müşterilerin ciddi kayıplar yaşaması durumunda ortaya çıkabilecek itibar riskleri konusunda uyardı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.