Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Dahil, Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısı Onaylandı!

Kripto Dahil, Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısı Onaylandı!

spot_img

Arjantin Senatosu, hükümetin ülke vatandaşları tarafından yurtdışında tutulan beyan edilmemiş varlıkları vergilendirmesine izin verecek bir yasa tasarısını onayladı. Buna hisse senetleri, mülkler, tahviller ve hatta kripto para birimleri dahildir. Yasanın amacı, Arjantin’in Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan 45 milyar dolarlık borcunu ödemek için daha fazla para toplamak olacak. Kripto Dahil Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısını Geçirdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kripto Dahil, Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısı Onaylandı!

Arjantin Senatosu , hükümetin yurtdışındaki vatandaşların elindeki mülkleri vergilendirmesine izin verecek yeni bir yasa tasarısını kabul etti. Kabul edilen metin, hükümetin emlak, hisse senetleri, kripto para birimi ve ekonomik değeri olan herhangi bir mülk dahil olmak üzere daha önce vergi makamlarına beyan edilmemiş her türlü varlığı vergilendireceğini şart koşuyor.

Politika, toplanan bu fonların doğrudan Ekonomi Bakanlığı tarafından yönetilmesini şart koşuyor. Arjantin vatandaşları, onaylanmaları halinde, süreye ve sahip olunan eşyalara bağlı olarak bu varlıklar için %50’ye kadar ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Dolar cinsinden olacak fon, Arjantin Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan yaklaşık 45 milyar dolarlık borcunu ödeyene kadar aktif kalacak.

Yerel basında çıkan haberlere göre, tasarının artık meclisten geçme olasılığının daha düşük olduğu Temsilciler Meclisi tarafından onaylanması gerekecek.

Ülkedeki tepki çoğunlukla olumsuz oldu ve birçoğu yasanın önerdiği çeşitli yönleri eleştiriyor. Proje, kapsamının bir parçası olarak kripto varlıklardan bahsediyor ve bu sektördekileri endişelendiriyor. Araştırma Direktörü Kim Grauer bunun için iyi bir neden olduğunu düşünüyor. Ona göre:

Bu, hükümete IMF kredisini ödemek için gerekli likiditeyi sağlayabilir. Projeye yönelik diğer eleştiriler arasında, bu para için yabancı bankaları alıkoyma aracıları olarak kurmak ve hükümetin kripto sahipleri hakkında bilgi edinmek için uluslararası anlaşmaları nasıl kullanacağı yer alıyor.

Önerilen Makaleler

SDC Vergi Danışmanlarından Sebastian M. Dominguez şunları söyledi:

”’Kooperatifler’ olarak bilinen, yurtdışındaki Arjantinlilerin hesaplarını bildiren kapsamlı bir ülke listesi var. Bunlar, Malta, Seyşeller, Virgin Adaları, Lihtenştayn, Cebelitarık ve El Salvador gibi kripto dostu ülkeler de dahil olmak üzere 120’den fazla ülkedir.”

Bu anlamda, Arjantin vergi dairesi geçen ay vergi gözlemcilerinin kripto para birimiyle ilgili kaçakçılığı küresel olarak önlemesine yardımcı olacak küresel bir raporlama sistemine desteğini duyurdu.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar