Kripto Dahil, Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısı Onaylandı!

Bitcoin Haber
Abone Ol 

Arjantin Senatosu, hükümetin ülke vatandaşları tarafından yurtdışında tutulan beyan edilmemiş varlıkları vergilendirmesine izin verecek bir yasa tasarısını onayladı. Buna hisse senetleri, mülkler, tahviller ve hatta kripto para birimleri dahildir. Yasanın amacı, Arjantin’in Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan 45 milyar dolarlık borcunu ödemek için daha fazla para toplamak olacak. Kripto Dahil Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısını Geçirdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kripto Dahil, Yabancı Ülkelerdeki Varlıkları Vergilendirecek Yasa Tasarısı Onaylandı!

Arjantin Senatosu , hükümetin yurtdışındaki vatandaşların elindeki mülkleri vergilendirmesine izin verecek yeni bir yasa tasarısını kabul etti. Kabul edilen metin, hükümetin emlak, hisse senetleri, kripto para birimi ve ekonomik değeri olan herhangi bir mülk dahil olmak üzere daha önce vergi makamlarına beyan edilmemiş her türlü varlığı vergilendireceğini şart koşuyor.

Politika, toplanan bu fonların doğrudan Ekonomi Bakanlığı tarafından yönetilmesini şart koşuyor. Arjantin vatandaşları, onaylanmaları halinde, süreye ve sahip olunan eşyalara bağlı olarak bu varlıklar için %50’ye kadar ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Dolar cinsinden olacak fon, Arjantin Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan yaklaşık 45 milyar dolarlık borcunu ödeyene kadar aktif kalacak.

Yerel basında çıkan haberlere göre, tasarının artık meclisten geçme olasılığının daha düşük olduğu Temsilciler Meclisi tarafından onaylanması gerekecek.

Ülkedeki tepki çoğunlukla olumsuz oldu ve birçoğu yasanın önerdiği çeşitli yönleri eleştiriyor. Proje, kapsamının bir parçası olarak kripto varlıklardan bahsediyor ve bu sektördekileri endişelendiriyor. Araştırma Direktörü Kim Grauer bunun için iyi bir neden olduğunu düşünüyor. Ona göre:

Bu, hükümete IMF kredisini ödemek için gerekli likiditeyi sağlayabilir. Projeye yönelik diğer eleştiriler arasında, bu para için yabancı bankaları alıkoyma aracıları olarak kurmak ve hükümetin kripto sahipleri hakkında bilgi edinmek için uluslararası anlaşmaları nasıl kullanacağı yer alıyor.

Önerilen Makaleler

SDC Vergi Danışmanlarından Sebastian M. Dominguez şunları söyledi:

”’Kooperatifler’ olarak bilinen, yurtdışındaki Arjantinlilerin hesaplarını bildiren kapsamlı bir ülke listesi var. Bunlar, Malta, Seyşeller, Virgin Adaları, Lihtenştayn, Cebelitarık ve El Salvador gibi kripto dostu ülkeler de dahil olmak üzere 120’den fazla ülkedir.”

Bu anlamda, Arjantin vergi dairesi geçen ay vergi gözlemcilerinin kripto para birimiyle ilgili kaçakçılığı küresel olarak önlemesine yardımcı olacak küresel bir raporlama sistemine desteğini duyurdu.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.