Korku ve Açgözlülük Endeksi BTC ‘yi 20.000 Doların Altında Bırakıyor !

korku endeksi btc

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi bu sabah mütevazı bir şekilde yükseldi. Ancak son aralıklardan çıkamamak BTC desteğini test etmeye devam edecek. Korku ve açgözlülük endeksi BTC ‘yi 20.000 Dolar’ın altında bırakıyor !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin 20.000 Doların Altında!

Cuma günü, Bitcoin (BTC) %3.31 geriledi. Perşembe günü %0.93’lük bir düşüşün ardından, Bitcoin günü 19.249 dolardan kapattı. Bir yükseliş seansı, BTC’nin tersine dönmeden önce 20,818 $’lık erken bir yüksek seviyeye yükseldiğini gördü.

BTC, 18.952 $ ‘lık geç bir düşük seviyeye kaymadan önce İlk Büyük Direnç Seviyesini 20.493 $’ dan kırdı. Uzatılmış satış, 19.200 $ seviyelerine kısmi bir toparlanmadan önce Birinci Büyük Destek Seviyesinde BTC test desteğini 18.974 $ olarak gördü.

btc açgözlülük

Cuma günü, NASDAQ 100 günü pozitif bölgede bitirmek için geç destek buldu. BTC, ABD sonrası bir piyasa kapanışından önceki gün boyunca NASDAQ’ı izledi. Hafta boyunca, NASDAQ %4,13 düşerken, bitcoin Pazartesi’den Cuma’ya %8,48 düştü.

Kripto rüzgarları yatırımcı iştahını baskılamaya devam etti. Düzenleyici ortamda beklenen bir değişiklik, ABD resesyon korkuları ve merkez bankası para politikasına yönelik duyarlılık, piyasa negatifleri olmaya devam etti.

Önerilen Makaleler

 Açgözlülük Endeksi BTC

Bu sabah Korku ve Açgözlülük Endeksi 11/100’den 14/00’e yükseldi. Bitcoin’in uzun süren kaybetme serisi, Endeksi haftasonuna girerken 10/100’ün altına gönderemedi.

Yükseliş eğilimi piyasa koşullarının iyileşmesini önerse de, Endeks “Aşırı Korku” bölgesine düştüğünden beri dar bir aralıkta kaldı.

14/100’ün ötesinde bir hareket ve 25/100’e doğru yukarı yönlü bir eğilim, yatırımcı duyarlılığında bir değişime işaret edecektir.

Endeks en son 5 Mayıs’ta BTC’nin 36,630 dolarda durduğu “Korku Bölgesini” ziyaret etmişti.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.