Solana Saldırısı Devam Ediyor !

solana hack
Abone Ol 

Solana ağında durumlar ciddi gibi gözüküyor . Bazı borsalar Solana yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu . Solana Saldırısı Devam Ediyor !


 

Solana Saldırısı Devam Ediyor ! Bilanço 8 Milyon Dolar

Bir saldırgan şimdiye kadar Solana tabanlı sıcak cüzdanlarda bir açık kullanarak yaklaşık sekiz milyon ABD doları çalabildi. Saldırı halen devam ediyor. Yazma sırasında, yaklaşık 8.000 Solana cüzdanından para çekilmişti. En çok Phantom ve Slope sağlayıcıları etkilendi.

  • Kullanıcılar varlıklarını donanım cüzdanlarına (Ledger Nano S Plus ) aktarmalıdır. Bunlar, saldırılardan etkilenmez. 
  • Çeşitli ekipler şu anda bir çözüm üzerinde güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalışıyor.
  • Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer, Twitter’da saldırganın “muhtemelen” özel anahtarlara erişim elde ettiğini söyledi. Her dakika 20 Solana cüzdanı eklenecek.
  • Solana saldırısı , SOL Coin üzerinde sadece %2 civarında bir düşüş yarattı . Makale tarihiyle SOL , 39,27 Dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor . 

Tüm bunların yanı sıra Ava Labs Ceo’su diğer Twitlerinde şu açıklamalara yer verdi ;

  • Her şeyden önce, kalbimiz Solana topluluğuyla atıyor. Bu tür saldırılar sadece doğrudan hedeflenen sistemi değil, insanların uzaya olan güvenini zedeleyerek uzaydaki herkesi dolaylı olarak etkiler. Mümkünse hızlı bir açıklama ve iyileşme umuyoruz.
  • İşlemler düzgün bir şekilde imzalandığından, saldırganın özel anahtarlara erişim elde etmiş olması muhtemeldir. Ama nasıl?
  • Olası bir yol, bir JS kitaplığının saldırıya uğradığı ve kullanıcıların özel anahtarlarını sızdırdığı (çaldığı) bir “tedarik zinciri saldırısıdır”. Etkilenen cüzdanlar son ~9 ayda oluşturulmuş gibi görünüyor, ancak yeni oluşturulan cüzdanların da etkilendiğine dair raporlar var.

Solana Twitter kanalından hala bir duyuru paylaşılmadı . Duyuru sonrası güncellenecektir .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.