Kazakistan, Kripto Madenciliği Otelini Araştırıyor!

Kazakistan
Abone Ol 

Kazakistan’da bulunan yetkililer, kripto para birimleriyle ilişkili yasadışı faaliyetlere yönelik devam eden baskının bir parçası olarak bir kripto piramidi olduğundan şüphelenilen bir madencilik oteli işletmesi hakkında soruşturma başlattı. Bincloud adı verilen platform, popüler mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla yatırımcıları cezbetti. Kazakistan, Kripto Madenciliği Otelini Araştırıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kazakistan, Kripto Madenciliği Otelini Araştırıyor!

Kriptoyla ilgili dolandırıcılıkla mücadeleye yönelik yoğun çabaların ortasında, Kazakistan Mali İzleme Ajansı, bir finansal piramit şeması olarak çalıştığı iddia edilen bir kripto madenciliği işletmesi hakkında bir duruşma öncesi soruşturma başlattı. Rus kripto medyası tarafından alıntılanan FMA, Batı Kazakistan bölgesindeki gözlemci departmanı tarafından yönetildiğini duyurdu. Bincloud maden otelinin arkasındaki kişiler, Whatsapp ve Telegram habercileri aracılığıyla yatırımcıları işe alıyor ve onları madencilik ekipmanı kiralama sunan projeye para yatırmaya ikna ediyorlardı. Ödül olarak, yatırılan miktarın günlük %5 ila %6’sını geri alma sözü verildi.

Ayrıntılı bir basın açıklamasına göre, dolandırıcılar otel kullanıcılarının gelirlerinin %16’sını ellerinde tuttular. Kazakistan’ın mali düzenleyicileri, şüpheli Ponzi planının kurbanlarını Mali İzleme Ajansı’nın bölgesel departmanlarıyla iletişime geçmeye ve vakaları hakkında rapor vermeye çağırıyor. Bincloud soruşturması, kripto para birimlerini içeren suçlara karşı hükümetin saldırısının bir parçası olarak geliyor. Kazakistan polisi kısa süre önce , üyelerinin BT uzmanlarını kendi adlarına yeraltı kripto çiftlikleri işletmeye zorladığı iddia edilen bir çeteyi bastı.

Önerilen Makaleler

Yasadışı madencilik operasyonu, organizatörlerine aylık tahmini yarım milyon ABD doları gelir getirdi. Basında çıkan haberlere göre, diğer benzer girişimlerde olduğu gibi, suç grubu da koruma olmadan veya üst düzey yetkililer veya işadamlarıyla bir bağlantısı olmadan hareket edemezdi.

Devlet Başkanı Kassym-Jomart Tokayev yönetimi ülkenin kripto endüstrisini geliştirmek istediğini belirtirken, suçlanan madencilerin artan enerji açığı sektördeki politikalarını etkilerken aynı zamanda yasadışı madenciliği de engellemeye başladı. Şubat ayında Kazakistan devlet başkanı, Nur-Sultan’daki hükümetin yasalar çerçevesinde kripto madenciliğine karşı olmadığını vurguladı, ancak tüm madencilik tesislerinin FMA tarafından belirlenmesi ve denetlenmesi gerektiği konusunda ısrar etti. Sipariş , soğuk kış aylarında madencilik şirketlerinin elektrik kesintileriyle karşı karşıya kalmasıyla geldi.

Temmuz ayında Tokayev , kayıtlı maden işletmeleri için vergi yükünü artıran bir yasayı imzaladı . Mevzuat, dijital para basmak için tüketilen elektriğin ortalama fiyatına dayalı farklı vergi oranları getirerek , yılın başında uygulanan ek ücreti artırdı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.