Elon Musk, 8 Milyon TSLA Hissesi Sattı!

elon musk
Abone Ol 

Elon Musk, yaklaşık 7 milyar dolar değerinde yaklaşık 8 milyon Tesla hissesi sattı. Tesla CEO’su, Twitter’ın sosyal medya platformunu satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmayı kapatmaya zorlaması durumunda “Tesla hissesinin acil satışından kaçınmak önemlidir” dedi. Elon Musk, 8 Milyon TSLA Hissesi Sattı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Twitter Anlaşması Başarısız Olursa, Tekrar Tesla Hissesi Almayı Düşünüyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk Tesla’nın 7.924.107 hissesini sattı. Söz İşlemler 5, 8 ve 9 Ağustos’ta gerçekleşti.

Musk, Twitter’da bir Tesla yatırımcısının tweetine yanıt olarak Tesla hissesini sattığını doğruladı. Milyarder şunları ekledi: “Twitter’ın bu anlaşmayı kapatmaya zorlaması *ve* bazı özsermaye ortaklarının bu anlaşmayı gerçekleştirememesi (umarım olası değildir) durumunda, Tesla hisselerinin acil satışından kaçınmak önemlidir.”

Musk, Twitter anlaşmasının kapanmaması halinde tekrar Tesla hissesi alacağını da söyledi. Mayıs ayında milyarder, Twitter’ı satın almak için Sequoia Capital Fund, Binance, AH Capital Management (aka Andreessen Horowitz, a16z) ve Fidelity dahil olmak üzere 18 şirketten fon sağladığını açıkladı. Musk, Tesla hisselerini sık sık satmaz. En son işlemlerden önce, Nisan ayında bir seferde yaklaşık 8,5 milyar dolar değerinde 9,6 milyon Tesla hissesi sattı. Satıştan sonra Tesla ve Spacex patronu 28 Nisan’da “Başka TSLA satışı planlanmadığını” tweetledi.

Önerilen Makaleler

Musk , Nisan ayında Twitter Inc.’i yaklaşık 44 milyar dolara satın almak için bir teklifte bulundu . Ancak milyarder , “Twitter’ın bu anlaşmanın birçok hükmünü esaslı şekilde ihlal ettiğini” iddia ederek anlaşmayı Temmuz ayı başlarında resmen feshetti.

Twitter , Musk’ı anlaşmayı sürdürmeye zorlamak için dava açtı . Tesla CEO‘su , sosyal medya devini dolandırıcılıkla suçlayarak Twitter’a karşı dava açtı. Anlaşmazlığın merkezinde, Twitter’ın günlük kullanıcılarının yalnızca %5’inden azının sahte veya spam hesaplar olduğu iddiası yer alıyor. Musk aynı fikirde değildi ve Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı platformun bot ve spam kullanıcıları hakkında halka açık bir tartışmaya davet etti.

Musk, Twitter anlaşması gerçekleşmezse kendi sosyal platformunu oluşturmayı düşünüp düşünmediğini soran bir tweet’e yanıt olarak, “X.com” yazdı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.