Euro Karşısında İki Haftanın En Düşük Seviyesi!

sterlin en düşük
Abone Ol 

Sterlin, yatırımcıların İngiltere’deki ekonomik büyüme beklentilerini vuran enerji krizine odaklanmasıyla Çarşamba günü euro karşısında iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Sterlin, Euro Karşısında İki Haftanın En Düşük Seviyesinde!

Sterlin, yatırımcıların İngiltere’deki ekonomik büyüme beklentilerini etkileyen enerji krizine odaklanmasıyla Çarşamba günü euro karşısında iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Basında çıkan haberlere göre İngiltere, soğuk havanın gaz kıtlığıyla aynı zamana denk gelebileceği kış aylarında sanayi ve haneler için organize elektrik kesintileri için planlar yapıyor.

Bir ankete göre, faturalar Ekim ve Ocak aylarında sıçramadan önce altı milyon hane sağlayıcılara ortalama 206 sterlin (249 $) borçluydu. Sterlin, 26 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi olan 1052 GMT itibarıyla 84.66 pence ile tek para birimine karşı %0.1 düştü. Londra’daki Rabobank döviz stratejisi başkanı Jane Foley, “Birleşik Krallık hanelerinin bu kış büyük enerji faturalarıyla karşı karşıya kaldığına dair raporlar, önümüzdeki aylarda talepte keskin bir düşüş potansiyeli olduğunu hatırlatıyor.

Sterlin, Birleşik Krallık ekonomisine yönelik kasvetli bir görünümün ortasında 2022’de ABD doları karşısında %10’dan fazla değer kaybetmesiyle bu yıl en kötü G10 para birimlerinden biri oldu. İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dave Ramsden Reuters’e verdiği demeçte, ekonomik bir yavaşlamanın sonunda merkez bankasını faiz oranlarını düşürmeye zorlayabileceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Ağustos toplantısında BoE, 2021 sonundan bu yana altıncı artış olan gösterge faiz oranlarını %1,25’ten %1,75’e yükseltti ve yıl sonuna kadar 2024’e kadar sürebilecek bir durgunluk konusunda uyardı. Bu, yükselen enflasyonu %13’e ulaşma yolunda boğmak amacıyla 27 yıldaki en büyük faiz artırımıydı. Cuma günü İngiltere için gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) rakamları, ekonomisinin durumu hakkında bir sonraki önemli okumayı sağlayacak.

Zayıflayan bir dolara karşı, sterlin, dolar karşısında geçen hafta bir ayın en yüksek seviyesi olan 1,2291$’a yükseldikten sonra, 1230 GMT’de ABD enflasyon verilerinin açıklanması öncesinde %0,1 artışla 1,2190$’dan yükseldi.

Tüccarlar, önümüzdeki ay Fed’in 75 baz puanlık başka bir faiz artırımının olası olup olmadığını değerlendirmek için ABD enflasyon rakamlarını bekliyorlardı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.