JPMorgan Ekonomisti Michael Feroli, 75 Baz Puan Artırımı Bekliyor

75 Baz Puan Artırımı Bekliyor

ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günkü bir sonraki toplantısında federal fon oranını yükseltmesi bekleniyor ve JPMorgan ekonomisti Michael Feroli, yükselen enflasyonun Fed’i oranı 75 baz puan (bps) artırmaya iteceğine inanıyor. Geçen hafta, CME Group verileri, piyasanın ABD’nin bu ay 50 baz puanlık bir faiz artışı göreceğini %95 olasılıkla fiyatladığını gösterdi. JPMorgan Ekonomisti Michael Feroli, 75 Baz Puan Artırımı Bekliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

JPMorgan Ekonomisti Michael Feroli, 75 Baz Puan Artırımı Bekliyor

Büyük ABD hisse senedi endeksleri ve kripto para piyasaları Pazartesi günü, uzun zamandır haftaya en kanlı başlangıçlardan biri olarak kabul edildiğinden, önemli ölçüde düştü. CNBC’den Scott Schnipper Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “S&P Dow Jones Endekslerine göre S&P 500 şu anda resmi bir ayı piyasasında” dedi.

JPMorgan Ekonomisti

Altın ve gümüş gibi değerli metaller de değer kaybederken altının ons fiyatı %2.67 ve gümüş %3.58 düştü. Tüm kripto ekonomisi Pazartesi günü gün boyunca %18 kaybetti ve BTC 21 bin doların altına düştü. Şu anda tüm gözler, Federal Rezerv Sistemi üyelerinin federal fon oranını artırmasının beklendiği yaklaşan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında.

Puan Artırımı Bekliyor

Orta düzeyde artışlar 25 ila 50 bps arasında olabilir. Fed, bir sonraki toplantıda 75 ila 100 bps’ye kadar çıkabilir ve bazıları 75 baz puanın kartlarda olduğunu tahmin ediyor. Geçen hafta, CME Group verileri, piyasanın , Fed’in gösterge oranını 50 baz puan artıracağının %95 olasılıkla fiyatlandığını göstermişti . Ancak, JPMorgan ekonomisti Michael Feroli, 75 baz puanlık bir artışın geleceğini ve 100 baz puanlık bir artışın da mümkün olduğunu düşünüyor.

Feroli Pazartesi günü müşterilerine verdiği bir notta, “uzun vadeli enflasyon beklentilerindeki şaşırtıcı artışın” Çarşamba günü Fed’i oranı 75 baz puan artırmaya itebileceğini söyledi. Feroli, “Gerçek sürprizin 100 baz puanlık bir artış olup olmadığını merak edebilir, bunun önemsiz bir risk olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Önerilen Makaleler

Goldman Sachs ekonomistleri , FOMC toplantısında muhtemelen 75 baz puanlık bir artışın açıklanacağına inandıkları için Feroli ile aynı fikirde . Goldman ekonomistleri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Fed tahminimiz Haziran ve Temmuz aylarında 75 baz puanlık artışları içerecek şekilde revize ediliyor” dedi.

Goldman Sachs analistlerinin yatırımcılara notu şunları ekliyor:

”2023’te iki faiz artışının %3,75-4’e, ardından 2024’te bir faiz indiriminin %3,5-3,75’e çıkmasını bekliyoruz. Eylül’de 50 baz puanlık bir artış ve ardından %3,25-3,5’lik sabit bir terminal oranı için Kasım ve Aralık aylarında 25 baz puanlık artışlar bekliyoruz. Medyan noktanın 2022 sonunda %3,25-3,5 arasını göstermesini bekliyoruz.”

Bu arada, Feroli’nin 75 baz puanlık tahminine rağmen, JPMorgan’dan Marko Kolanoviç basına ABD’nin büyük olasılıkla bir resesyondan kaçınacağını söyledi. JPMorgan Chase & Co.’nun stratejisti, tahvil piyasaları ve hisse senedi piyasalarındaki çılgınlık nedeniyle Fed’in ileriye dönük olarak güvercin hareket edebileceğini açıkladı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.