İzleme Ağı , Forta (FORT) Coin Nedir ?

fort coin

FORT Coin, Web3’teki tüm işlemleri izleme ve tüm varlıkları koruma görevinde Forta’nın İzinsiz Lansmanı için önemli bir kilometre taşıdır. İzleme Ağı , Forta (FORT) Coin Nedir ? 

Forta Nedir ?

Forta, blok zinciri etkinliğinin güvenlik ve operasyonel izlenmesi için gerçek zamanlı bir algılama ağıdır. Merkezi olmayan bir izleme ağı olarak Forta, DeFi, NFT, yönetişim, köprüler ve diğer Web3 sistemlerindeki tehditleri ve anormallikleri gerçek zamanlı olarak tespit eder.


Sahip olunan veya bağımlı sistemlerin, protokollerin ve yatırımcıların güvenliği ve sağlığı hakkında zamanında ve ilgili uyarılar verildiğinde, tehditleri etkisiz hale getirmek ve fon kaybını önlemek veya en aza indirmek için hızlı tepki verebilir.

Temelde yatan Forta, aykırı değerdeki işlemler ve tehditler için tüm işlemleri ve blok blok durum değişikliklerini tarayan, merkezi olmayan bir bağımsız düğüm operatörleri ağıdır. Bir sorun tespit edildiğinde, düğüm operatörleri abonelere potansiyel riskler konusunda uyarılar göndererek onların harekete geçmelerini sağlar.

Forta Nasıl Çalışır ?

Forta Ağının iki ana bileşeni vardır . Algılama botları ve tarama düğümleri. Algılama botları, desteklenen herhangi bir zincirdeki akıllı sözleşmelerde belirli işlem özelliklerini veya durum değişikliklerini (örneğin anormallik algılama) arayan mantık parçalarıdır (komut dosyaları). Düğümler, her bir işlem bloğuna karşı algılama botları çalıştırır. Botlar belirli bir durumu veya olayı tespit ettiğinde, ağ, IPFS’de depolanan bir uyarı yayar. Forta ayrıca tüm uyarıların otomatik bir genel kaydını tutacaktır ve bir sözleşmenin güvenliğiyle ilgilenen herkes, Forta Explorer veya API aracılığıyla ilgili uyarıları kullanabilir .

Fort Coin Nedir ?

Forta, ağ tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu ve bütünlüğünü sağlamak için, düğüm koşucularının gerçek zamanlı güvenlik ve operasyonel verileri ağa yayınlamak için FORT coinlerini stake etmesi gereken bir çalışma belirteci modelini benimser ve herkes FORT coinlerini riske atabilir.

  • FORT tokenlerinin toplam arzı 1.000.000.000 FORT ile sınırlandırılmıştır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.