Peter Schiff Uyarıyor!

peter schiff UYARDI
Abone Ol 

Ekonomist ve altın uzmanı olan Peter Schiff’ bir röportajda ABD’nin 2008’deki ‘Büyük Durgunluk’tan daha kötü bir mali krizle karşı karşıya kalacağına inandığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Peter Schiff ,ABD Enflasyonu Tahminlerini Açıkladı!

Peter Schiff, ABD’nin o zamana göre çok daha fazla borcu olduğunu açıklamasının yanı sıra Amerika’nın ekonomik gerilemesinin “temerrütler başladığında çok daha büyük bir kriz olacağı” konusunda ısrar ediyor. Lin ile konuşmadan bir gün önce Schiffenflasyonun görünüşte soğumaya devam etmesine rağmen, trendin sürmeyeceğine inandığını açıkladı. Schiff , Twitter’da yaptığı açıklamada , “Paradoksal olarak yatırımcılar, Fed’in daha az agresif bir politika izleyeceğini düşündükleri için Temmuz TÜFE’sinde beklenenden daha düşük bir artışla dolar satıyor ve altın alıyor” dedi. “Dolar satıp altın almakta haklılar ama yanlış nedenlerle. Enflasyondaki düşüş geçicidir.”


 

Schiff, Amerika’nın ekonomik gerilemesinin neden 2008’in ekonomik gerilemesinden daha çirkin olacağını düşündüğünü daha ayrıntılı olarak açıkladı. Schiff, Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltmeye devam ederse, o zaman bir finansal krizin kaçınılmaz olduğunu söylüyor. “2008 kötü borçla ilgiliydi” dedi. “Bu, insanların borç para alması ve geri ödeyememeleri hakkındaydı. Kredilerin teminatı gayrimenkul olduğu için iyi değildi ve fiyatlar düştü. Pekala, şimdi 2008’dekinden çok daha fazla borcumuz var… Dolayısıyla temerrütler başladığında bu çok daha büyük bir kriz olacak.” Ancak bu sefer, Amerika’nın finans devleri kurtarılmayacak, dedi Schiff. Ekonomist şunları kaydetti:

”Başarısız olduklarında, enflasyonun çok yüksek olması ve Fed’in enflasyonla mücadele etmesi dışında durum çok daha kötü olacak. TARP 2.0 yok. Bütün bu bankaların batmasına izin verilmesi gerekecek.”

İlginizi Çekebilir

Schiff’in yorumları , yıllık %8.5’lik bir artışı yansıtan ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu Temmuz Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunu takip ediyor. TÜFE raporunun ardından ABD başkanı Joe Biden, Temmuz ayında Amerikan ekonomisinin yüzde sıfır enflasyona sahip olduğunu söylediğinde çok eleştirildi . Biden’ın yorumu, ABD hükümetinin “durgunluk” kelimesinin teknik tanımını yeniden tanımlama girişimini izledi. Schiff, Kitco şov sunucusuna “Resmi TÜFE’ye inanıyorsanız, zaten çok yüksek olan fiyatlar Temmuz ayı boyunca daha fazla yükselmedi” dedi. Schiff ekledi:

‘Bunun kutlanacak bir şey olduğunu düşünmüyorum… Tüketiciler fiyatların düşmesinden gerçekten kurtulmuş gibi değil. Yüzde 9,1’den daha yüksek bir sayı elde edeceğimize dair hiçbir şüphem yok. Bu enflasyon sorunuyla işimiz bitmedi. Yıllar ve yıllar boyunca ve muhtemelen bu on yılın geri kalanında ve sonra bazılarında burada olacak.’

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.