İki Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü!

sterlin

İngiliz sterlini, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesinde kötüleşen risk iştahı ve İtalya’daki siyasi çalkantı nedeniyle Perşembe günü hem dolar hem de euro karşısında geriledi. İki Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Sterlin, İki Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü!

İngiliz Sterlini, Avrupa Merkez Bankası’nın beklenenden daha yüksek bir faiz artırımının tek para birimini yükseltmesinin ardından Perşembe günü euro karşısında iki haftanın en düşük seviyesini görürken, kamu borçlanma rakamları İngiliz ekonomisinin karşı karşıya olduğu sıkıntılara katkıda bulundu. . Verilere göre, borç maliyetlerindeki artış -enflasyonun bir önceki aylık zirvesinin iki katına çıkmasıyla birlikte- İngiltere’nin Haziran ayındaki bütçe açığına eklenerek Nisan 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

CMC Markets UK baş piyasa analisti Michael Hewson, “Sterlin, en son kamu sektörü borçlanma rakamlarından sonra geriledi” dedi. “Manşet enflasyondaki devam eden artış ve İngiltere Merkez Bankası’nın buna yönelik kararsızlığı kesinlikle bu konuda yardımcı olmuyor.”

Rakamlar, İngiltere Başbakanı olarak Boris Johnson’ın yerini almak için yarışan kalan adaylar için endişe kaynağı olacak.

İlginizi Çekebilir

Ek olarak sterlin tüccarları, Avrupa Merkez Bankası’nın beklenenden daha yüksek faiz artırımının İtalya Başbakanı Draghi’nin istifasına ağır bastığı ve euroyu sterlin karşısında yükselttiği Frankfurt ve Roma’daki gelişmeleri de yakından izliyordu. Bazı analistler, pounddaki fiyat hareketinin Avrupa’daki olaylardan ve piyasanın genel risk iştahından etkilendiğini belirtti.

Monex Europe döviz analizi başkanı Simon Harvey, “GBP fiyat hareketi, şu anda Avrupa’daki gelişmelerden ipuçlarını alan daha geniş risk ortamının bir işlevi gibi görünüyor” dedi.

Euro karşısında, sterlin %1 kadar düşerek iki haftanın en düşük seviyesi olan 85.85 penceyi gördü ve bazı kayıpları geride bıraktı. 1450 GMT’de, sterlin 85.35 pence’de tek para birimine karşı %0.4 düştü.

Sterlin dolar karşısında %0.3 kayıpla 1.1947$’a geriledi ancak geçen hafta 28 ayın en düşük seviyesinin üzerinde kaldı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.