Güvenlik Açığını Buldu 540.000 Dolar Aldı!

ethereum arbityum
Abone Ol 

Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum geliştiricileri, kritik güvenlik açıklarını bulmak için 2 milyon dolarlık bir ödül programı açıkladı, ancak yalnızca 540.000 dolar ödedi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

2 Milyon Dolar Yerine 540.000 Dolar Aldı!

Söz konusu şikayet, sosyal ağ Twitter’da Riptide takma adı altında “beyaz bir bilgisayar korsanı” tarafından yayınlandı. Kişiye göre, Arbitrum Nitro kodunda teorik olarak 470 milyon dolarlık bir kayba yol açabilecek son derece ciddi bir güvenlik açığı keşfetti.

Paylaşım sahibine göre, böyle bir güvenlik açığı raporunun maksimum ödül oranı olan $ değerinde değerlendirilmesi gerekiyor. 2 milyon, ancak geliştiriciler yalnızca 400 ETH (540.000 $) ödedi. Bilgisayar korsanı, Arbitrum Nitro kodunu dikkatlice analiz etti ve varlıkları Ethereum’dan Arbitrum’a aktarırken köprünün gelen mesaj sıralayıcısında bir güvenlik açığı keşfetti.

Önerilen Makaleler

beyaz bilgisayar korsanı

Güvenlik açığı, bir bilgisayar korsanının Ethereum ağından gelen fonları kendi cüzdanlarına yönlendirmesine izin verecek. “Bence her şey basit. 2 milyon dolarlık bir ödül talep ediyorsanız, gerçek bir hak talebinde bulunmaya hazır olun. Aksi takdirde, maksimum ödülün 400 ETH olduğunu ve soru olmayacağını yazmanız yeterlidir.

Bilgisayar korsanları, ödül veren ve ödemeyen projeleri gözetler. Beyaz bir bilgisayar korsanını siyah bir bilgisayar korsanı olmaya motive etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum” diye yazdı Riptide.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.