Vakıfbank (VAKBN) Hisse Fiyatı, Grafik ve Teknik Analiz!

vakbn hisse
Abone Ol 

VakıfBank, 1954 yılında kurulmuş olup, Türkiye Bankalar Birliği’nin 2021 yılı Haziran ayı raporuna göre Türkiye’nin aktif büyüklük açısından en büyük 2. bankası olarak bilinmektedir. Peki tam olarak Vakıfbank (VAKBN) Hisse Nedir? Vakıfbank (VAKBN) Hisse Fiyatı, Grafik, Piyasa Değeri ve Teknik Analiz!

VAKBN Hisse Hisse Senedi alım-satım için hemen buradan kayıt olunuz ve yıl sonuna kadar sıfır komisyon işlem hakkını kaçırmayın!

Vakıfbank (VAKBN) Hisse Nedir?

VakıfBank, vakıf paraları ile gelirlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi, çağdaş bankacılığın gerektirdiği yönetim ve çalışma anlayışı ile ülkenin tasarruf birikimine katkıda bulunulması ve toplanan tasarrufların korunarak ekonomik kalkınmanın gereklerine göre kullanılması hedefi ile , 11 Ocak 1954 tarihinde 6219 sayılı özel kanunla ve 50.000.000 TL sermaye ile anonim ortaklık olarak kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

VakıfBank sermayesinin %25,18’i, Kasım 2005 tarihinde halka arz edilmiş olup, halka arz sonrası kalan sermayenin %43’ü Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdindeki mazbut vakıflara, %15,64’ü mülhak vakıflara, %16,10’u mensuplarının üyesi olduğu T. Vakıflar Bankası Emekli Sandığı’na ve kalanı ise diğer gerçek ve tüzel kişilere aittir.

11 Aralık 2019 tarihi itibarıyla ise , Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün idare ve temsil ettiği %43,00’ü (A) Grubu ve %15,51’i (B) Grubu olmak üzere toplam %58,51’lik VakıfBank hissesi 3 Aralık 2019 tarihli Cumhurbaşkanı kararı ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilmiştir.

2021 yılı 2. çeyreğinde VakıfBank, aktiflerini 729,0 milyar TL’ye çıkartarak 2020 yılı aynı dönemine oranla %35,3 büyüme sağlamıştır. Aynı dönem itibarıyla canlı kredileri %24,2 oranında artarak 458,9 milyar TL’ye ulaşmıştır. Kredilerin alt kırılımları incelendiğinde, ticari krediler %23,1 oranında artarak 346,9 milyar TL’ye, bireysel krediler ise %27,7 oranında artarak 112,0 milyar TL’ye ulaşmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde New York’ta bir, Bahreyn’de Off-Shore, Erbil ve Katar olmak üzere toplam dört adet şubesi olan VakıfBank’ın ayrıca yurt dışında bankacılık faaliyetlerini yürütmek için kurulan iştiraki VakıfBank International AG’nin Viyana ve Köln’de şubesi bulunmaktadır.

vakban hisse

Önerilen Makaleler

Vakıfbank (VAKBN) Hisse Nasıl Alınır?

  • VAKBN hisse  senedi alım satım işlemleri için makale girişinde vermiş olduğum link üzerinden giriş yapın, üstelik yıl sonuna kadar komisyonsuz işlem sizleri bekliyor!
  • Açılan sayfada sağ üstte bulunan indir kısma tıklayarak uygulamayı indirip ücretsiz bir şekilde kaydınızı tamamlayınız.
  • Kayıt işlemini gerçekleştirip uygulamaya giriş yaptıktan sonra, isim soyisim, kısa adres bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz ve kimlik ön arka yüzünü doğrulamanız gerekmektedir.
  • Hesabınız aktif olduğunda yatırım hesabınıza paranızı yatırarak dilediğiniz şirketlere yatırım yapıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik ister TL isterseniz dolar aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank (VAKBN) Hisse Fiyatı, Piyasa Değeri ve Grafik!


 

Vakıfbank hisse canlı grafik bilgikripto.com’da ! Canlı olarak tüm gün, hafta, ay ve yıl olarak görüntüleyebilirsiniz.


 

Vakıfbank (VAKBN) Hisse Teknik Analiz!

 

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.