Keriz Silkeleme Nedir ? Kripto Paralarda Keriz Silkeleme !

keriz silkeleme nedir

Bir manipülasyon kararına kurban giden yatırımcıların paralarının katılımı işlemine ise borsada “keriz silkeleme” denmektedir. Peki tam olarak Keriz Silkeleme Nedir ? Kripto Paralarda Keriz Silkeleme !

Keriz Silkeleme Nedir ?

Bir manipülasyon kararına kurban giden yatırımcıların paralarının katılımı işlemine ise borsada “keriz silkeleme” denmektedir. Manipülasyon, evvel planlanarak meydana getirilen işlemlerin, borsada muamele kabul eden kapital piyasa araçlarının yüksek fiyatlar yada düşük fiyatlar uygulanarak yatırımcılara zarar verme amacı güden, ve bu zararın bedeli kadar para kazanmak veya üçüncü şahıslara para kazandırmak anlamına gelmektedir. Burada manipülasyonu yapan kişi yada grupların , elinde yüksek miktarda bulundurdukları varlıkların ani alım satım yaparak piyasa fiyatları ile oynama imkanları bulunmaktadır. Ortaya çıkan bu ani düşüşler küçük yatırımcıyı korkutarak elinde bulundurduğu malı zararına yada ani satma işlemi sonrası , büyük yatırımcının , o kişi yada kişilerin malını alması sonucu fiyat tekrardan yükselir . Bu durum yüzünden küçük yatırımcı hem malından hem de karından zarar edebilirken , büyük yatırımcı daha fazla mala , daha fazla kar ile ulaşabilmektedir.

kripto para keriz silkeleme

Kripto Paralarda Keriz Silkeleme !

Kripto Para ticaretine katılan her bir yatırımcı , keriz silkeleme lafını duymuş ve hatta tabii olmuştur. Manipülasyon olaylarının çok fazla olduğu kripto para ticaretlerinde keriz silkeleme olayı çok fazla gerçekleşmektedir. Mnanipülasyon olaylarını tam olarak anlayabilmek için , kripto para yatırımcılarının dikkat etmesi gereken unsurlar vardır . Bunlar ;

  • Kripto Para fenomenlerine bağlı kalarak , alım satım yapmak
  • Herhangi bir kulaktan doğma habere göre alım satım yapmak
  • Herkes tarafından abartılan , bir kripto varlığa yatırım yapmak
  • Borsa spekülatörlerini takip etmek

Bu tarz olaylar doğrultusunda , kripto para alım satım işlemleri gerçekleştiren kullanıcıların , keriz silkelenme olayında yer alması muhtemeldir . Yatırımcılar , herhangi bir kripto para yatırımında , projeyi iyi incelemeli , grafik bilgisi sahibi olmalıdır.

Önerilen Makaleler

Göz At

FAN TOKEN Fiyatları

Bilgi Kripto web sitesinde  yer alan FAN TOKEN bölümünden anlık olarak , tüm fan tokenların fiyatlarını , grafiklerini ve hacimlerini görüntüleyebilirsiniz .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de !

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.