Finlandiya Ele Geçirdiği Bitcoin’ler ile Ukrayna’ya Yardım Ediyor !

bitcoin haberleri

Finlandiya hükümeti narkotik ve diğer suçlardan 1.900 ‘e yakın Bitcoin ele geçirdi . Hükümet ele geçirdiği Bitcoin’leri yaklaşık 46 Milyon Euro ‘ya satışını gerçekleştirdiğini açıkladı . Daha önceden ellerinde bulunan Bitcoin’lerin Rusya ile savaşta olan Ukrayna’ya insani yardım amaçlı gönderileceği belirtilmişti .

Finlandiya Bitcoin’leri Sattı !

Bilgilendirmede , Bitcoin‘lerin “uyuşturucu ve doping maddeleriyle ilgili suçlara ilişkin soruşturmalarla bağlantılı olarak” ele geçirildiğini açıkladı . Tüm Bitcoin’ler piyasada en çok bilinen 2 kripto para borsasının pazarlık anlaşmasıyla satışa sunuldu . Satış sonun Finlandiya 46 Milyon Euro civarında bir gelir elde etti .

Finlandiya Maliye Bakanı Annika Saarikko Mayıs ayında ele geçirilen Bitcoin satışından elde edilen kazancın Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna’nın verimine kullanılacağını söyledi. Bakan, paranın insani yardım ve yine inşa için kullanılacağını haber kanallarından duyuruldu .

Satışın geçtiğimiz perşembe günü yapıldığı bildiriliyor . Bu nedenden dolayı elde edilen gelir çoktan Ukrayna’ya ulaşmış olabilir .

Bitcoin alım-satım işlemlerinizi lider kripto para borsası Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz . Tüm bunların yanı sıra Bitcoin Stake ve Binance Earn ürünleriyle ekstra pasif gelir sağlayabilirsiniz . Şimdi Binance ailesine katılın !

İlginizi Çekebilir : İlk Kripto Para Bitcoin Değildi !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.