Elon Musk’a Rakip Çıktı, Twittera Yeni Talip!

elon musk twitter
Abone Ol 

Elon Musk, Twitter hisselerini 43 milyon dolara satın almayı teklif etti. Musk, özelleştirildiğinde Twitter’ın tüm potansiyelini ortaya çıkarabileceğine inanıyor. Tron kurucusu Justin Sun da ilgilendi ve Twitter için daha fazlasını teklif etti. Elon Musk’a Rakip Çıktı, Twittera Yeni Talip! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Elon Musk’a Rakip Çıktı, Twittera Yeni Talip!

Nisan ayının başlarında, Tesla’nın kurucusu Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’da %9,2 hissesini açıkladı. Dün ise milyarder, “Twitter’ın olağanüstü bir potansiyeli var kilidini açacağım.” Ancak görünen o ki Musk, Twitter’ı satın almakla ilgilenen tek milyarder değil.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyada Musk, Twitter’ı hisse başına 43 milyar dolar veya 54.20 dolar ile özel almayı teklif etti. Ona göre, Twitter’ın gelişmesi ve “Özgür İfade” toplumsal zorunluluğuna hizmet etmesi için “özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor”.

Önerilen Makaleler

Hisse başına 54.20 dolardan Elon Musk, hissedarlara Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için %54 ve şirketteki hissesini resmi olarak açıklamadan önceki gün için %38 prim teklif ediyor.

”Musk, Twitter’ın dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum, diye yazdı. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle bu toplumsal zorunluluğa ne gelişeceğini ne de hizmet edeceğini şimdi anlıyorum.”

Gelişmeye yanıt olarak, Twitter yönetim kurulu, “Şirketin ve tüm Twitter hissedarlarının çıkarına olduğuna inandığı hareket tarzını belirlemek için teklifi dikkatlice gözden geçireceklerini” söyledi. Musk, teklif reddedilirse şirkete yaptığı yatırımı yeniden gözden geçireceğini söyledi.

Twittera Yeni Talip ! Justin Sun , Twitter ‘ı Almak İstiyor !

Haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, TRON Network‘ün kurucusu ve Grenada’nın DTÖ Daimi Temsilcisi büyükelçisi Justin Sun da gayri resmi olarak Twitter’ı satın almakla ilgilendiğini açıkladı. Şirketin tam potansiyelini ortaya çıkarmaktan uzak olduğunu tweetledi ve sosyal medya platformunu özelleştirmek için “hisse başına 60 dolar” teklif etti.

Elon Musk, Twitter Blue için bir abonelik seçeneği olarak Dogecoin gibi kripto para birimlerine sahip olmak gibi diğer iyileştirmelerin yanı sıra Twitter ile ücretsiz konuşma gerçekleştirmeyi amaçlarken Sun, Twitter’ı daha açık, merkezi olmayan, kripto-yerel ve Web3 dostu bir çerçeveye yönlendirmek istiyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.