El Salvador Hazine Bakanı, Bitcoin Yatırım Kayıplarını Reddetti

bitcoin kayıplarını reddetti
Abone Ol 

El Salvador hazine bakanı Alejandro Zelaya, ülkesinin Başkan Nayib Bukele’nin eylemiyle bitcoin’de yaptığı yatırımları eleştirenlere seslendi. Zelaya, satın alınan bitcoin (yaklaşık 2.300 BTC ) satılmadığı için herhangi bir kayıp olmadığını belirtti . Ayrıca, bazı medyanın konuyla ilgili yaptığı haberleri “önyargılı” olarak nitelendirdi. El Salvador Hazine Bakanı Bitcoin Yatırım Kayıplarını Reddetti!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

El Salvador Hazine Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin Yatırım Kayıplarını Reddetti!

El Salvador hükümeti, cumhurbaşkanı Nayib Bukele‘nin Bitcoin üzerinde yaptığı ve ülke hazinesi için 2.300’den fazla BTC satın aldığı iddiasıyla eleştiriliyor. El Salvador’un hazine bakanı Alejandro Zelaya, büyük resimde önemli olmadığını söyleyerek ülkenin bu yatırımlar sonucunda aldığı zararı minimuma indirdi.

Konuyla ilgili olarak Zelaya şunları söyledi :

”Bitcoin stratejimiz hakkında çok fazla yaygara var, 40 milyon dolarlık bir kayıp olduğu iddiasıyla spekülasyon yapıyorlar, çünkü madeni paraları satmadık, elden çıkarmadık.”

Daha önceki bir röportajda Zelaya, satın alınan bu paraların zararına satılamayacağını ve fiyatın daha yüksek rakamlara ulaşmasını bekleyeceklerini de belirtmişti.

Önerilen Makaleler

El Salvador‘un hazine bakanı, bazı medya kuruluşlarının Bitcoin üzerindeki konumu nedeniyle raporların önyargılı olduğunu belirterek, bu konuyla ilgili medyada yer aldığından şikayet etti. Hatta Zelaya, bazı satış noktalarına isimleriyle isim vererek şunları söyledi:

”Deutsche Welle’yi bile gördüm, tüm saygımla, taraflı raporlar gördüm, El Salvador’un 40 milyon dolarlık mali riskle aşağı çekildiğini söylüyor. Aman Tanrım! Milletimizin Genel Bütçesi yaklaşık 8.000 milyon dolar; 40 milyon dolar bütçemizin %0.5’ini bile temsil etmiyor.”

Bununla birlikte, Zelaya’ya göre bu, bu medya kuruluşlarının bazılarının bitcoin’e karşı düşmanlık beslediğinin kanıtıdır ve bu da Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke olarak El Salvador’u da etkilemektedir.

Bu Bitcoin yatırımındaki mevcut gerçekleşmemiş kayıplara rağmen, Salvadorluların başkanları için sahip oldukları takdir çoğunlukla olumlu, Bukele’nin yönetimi farklı ulusal üniversiteler tarafından tamamlanan son iki ankette on üzerinden sekiz puandan fazla kazandı . Bazı kurumlar, bu yatırımların doğrudan Bukele tarafından gerçekleştirildiği şeffaflığın olmamasından endişe ediyor.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.