Fed 75 Baz Puanlık Faiz Artırımını Açıklarken Bitcoin Ne Tepki Verdi!

BİTCCOİN FED TEPKİ

Federal Rezerv’in 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıklamasının ardından Bitcoin Çarşamba günü oldukça dalgalıydı. Bu, merkez bankasının 1994’ten bu yana giriştiği en yüksek zam ve artan enflasyonla mücadele çabalarında aciliyet gösteriyor. Fed 75 Baz Puanlık Faiz Artırımını Açıklarken Bitcoin Ne Tepki Verdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Fed 75 Baz Puanlık Faiz Artırımını Açıklarken Bitcoin Ne Tepki Verdi!

Yazma sırasında, bitcoin 21.012 dolardan işlem görüyor. 17:55 UST’de 21.222$’a ulaştıktan sonra, 18:10 UST’de 20.079$’a kadar düştü.

Federal Rezerv bir faiz oranı kararı açıkladığında Bitcoin oynaklık yaşama eğilimindedir. Bununla birlikte, duyurunun gerçek etkileri, genellikle gerçekleştikten birkaç gün sonrasına kadar hissedilmez.

Geçen ay, Fed %0,5’lik bir artış açıklamıştı – bu, o zaman 22 yılın en yüksek seviyesiydi. Bitcoin ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra pompalandı, ancak daha sonra borsa ile birlikte terk edildi.

Ancak bu artışın tersi de söz konusu olabilir. Bazıları, geçen Cuma günü TÜFE enflasyonunun %8,6 olarak kaydedilmesinin ardından piyasanın oranları artırmış olabileceğine inanıyor.

Önerilen Makaleler

Bu tek başına, son toplantıda 75 puanlık artışı reddetmesine rağmen, merkez bankasının önceden planlanandan daha hızlı faiz artırabileceğini gösterdi.

Bugün Federal Açık Piyasalar Komitesi basın toplantısında, Başkan Jerome Powell , Fed’in enflasyonu düşürmek için “hızlı bir şekilde” çalışmaya devam edeceğini doğruladı .

Bu, Fed’in bilançosunun boyutunu küçültmeyi ve gelecekte 75 baz puanlık oran artışlarını uygulamayı içeriyor. Ancak kararlar “toplantılı görüşme” şeklinde alınacaktır.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.