ECB, CBDC Sahiplerinin Kişisel Verilerine Erişemeyecek

Fabio Panetta
Abone Ol 

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) artan ihtiyacı, faydaları ve güvenliği hakkında yorum yaptı. ECB, CBDC Sahiplerinin Kişisel Verilerine Erişemeyecek

Fabio Panetta: “ECB, CBDC sahiplerinin kişisel verilerine erişemeyecek”

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, Avrupalı ​​düzenleyicinin dijital avro araştırmasını tam olarak desteklediğini, çünkü finansal tüketicilerin giderek daha fazla dijital para birimine yöneldiğini ve geleneksel nakit paranın bir gün tamamen dolaşımdan çıkma olasılığının olduğunu söyledi.

Panetta, ECB için bu senaryoyu değerlendirirken, insanların herhangi bir üçüncü tarafça değil, bir kamu merkez bankası tarafından desteklenen ve ihraç edilen bir para birimini kullanmaya devam etmesinin önemli olduğunu açıkladı.

İlginizi çekebilir

Aynı zamanda, ECB, Avro bölgesinin ulusal bankalarıyla rekabet etme niyetinde değildir.

“ECB bir dijital euro çıkaracak, ancak bunu dağıtmayacak ve CBDC sahiplerinin kişisel verilerine erişemeyecek.  Vatandaşların ECB’de hesabı olmayacak ve bizim bu işin içinde olmamızın bir anlamı yok. Büyük bir pazar payı elde etmek istemiyoruz, ancak var olmak istiyoruz, ancak hiçbir yere hakim olmak istemiyoruz ”dedi Panetta.

Fabio Panetta, dijital avronun yayılmasından sorumlu olacak finansal aracılarla ilgili olarak, veri gizliliğinin sağlanması ile kara para aklama ve t*rörün finansmanı ile mücadele arasında bir denge bulunması gerektiğine dikkat çekti.

Mayıs ayı başlarında, Avrupa Merkez Bankası, Londra merkezli analitik şirket Kantar Group ile birlikte, potansiyel dijital avro kullanıcıları arasında CBDC’nin gelecekteki işlevselliğinden beklentiler üzerine bir anket gerçekleştirdi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.