Dijital Ticaret Odasından SEC’e Çağrı!

bitcoin eft

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcıların haklarını koruyan Dijital Ticaret Odası (CDC), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) ülkedeki kripto para birimi endüstrisini mantıksız bir şekilde düzenlemekle suçladı. Dijital Ticaret Odası, SEC’i Bitcoin ETF Başvurularını Onaylamaya Çağırdı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dijital Ticaret Odası, SEC’i Bitcoin ETF Başvurularını Onaylamaya Çağırdı!

CDC, SEC’i Bitcoin borsasında işlem gören fon (ETF) uygulamalarını onaylamaya çağırdığı “Kripto Para Bulmacası” başlıklı bir rapor yayınladı. Örgüt, Amerika Birleşik Devletleri’nin, sakinleri Bitcoin ETF’leri de dahil olmak üzere kripto para birimi yatırım araçlarına ücretsiz erişimi olan diğer ülkelerin belirgin bir şekilde gerisinde olduğunu belirtti.

Ayrıca, bu araçla ilişkili herhangi bir hack, hırsızlık veya piyasa manipülasyonu olayı yaşanmamasının yanısıra bu durum SEC’e aracı onaylamaması için iyi bir neden sunmaktadır. Bu sebepten dolayı, CDC, düzenleyicinin daha önce yapılan başvuruları reddederek bir hata yaptığını söylüyor. Bahsi geçen raporda, “SEC, Bitcoin ETF’lerine itiraz etmeye devam ettikçe, ABD’li profesyonelleri işe alan ABD şirketlerine yatırılabilecek sermaye diğer, daha kripto dostu ülkelere gitti” diyor.

Önerilen Makaleler

CDC, Komisyonun eylemlerinin yatırımcıları yatırımlarını kaybetme riskinin çok daha fazla olduğu daha az düzenlenmiş yargı bölgelerine geçmeye zorladığını söyledi.

Rapor, SEC’in kendisini makul olmayan bir şekilde kripto para birimi endüstrisinin yetkili düzenleyicisi olarak ilan ettiğini belirtiyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.