Bitmama Kripto Para Pazarını Genişletmek İçin 2 Milyon Dolar Topladı!

kripto para
Abone Ol 

Nijeryalı blockchain girişimi Bitmama, kripto para birimlerine dayalı çözümler oluşturmak için Afrika’ya yatırım yapan risk sermayesi şirketlerinden para topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitmama, Afrika’daki Kripto Para Birimi Pazarını Genişletmek İçin 2 Milyon Dolar Topladı!

Ön finansman turu 2 milyon dolarla kapandı. Bir yıl önce, 2021 sonbaharında, 350.000 dolar ve bu yıl 1,65 milyon dolar daha toplandı. Afrika odaklı iki girişim sermayesi şirketi Unicorn Growth Capital ve Launch Africa en fazla yatırımı yaptı.

Çekilen yatırımları ekibini ve ürün entegrasyonunu desteklemenin yanısıra Afrika kıtasında kripto para kullanma olanaklarını genişletmek de planlanmaktadır . Bitmama’nın kurucusu ve CEO’su Ruth Iselema, şirketin temel amacının, bankacılık kuruluşlarının finansal hizmetlerine erişimi olmayan Afrika nüfusu arasında dijital varlıkların entegrasyonu olduğunu söyledi.

“Kıtadaki herkesin kripto para alıp satmasını kolaylaştırmak için Bitmama’yı başlattık. Bitmama, “Zaman içinde, projelerimiz için kripto para birimleri için birkaç yeni kullanım durumu gördük” dedi.

Önerilen Makaleler

Iselma, şirketin piyasada benzeri olmayan “birkaç yenilikçi ürünü” piyasaya sürmeyi planladığını da sözlerine ekledi. Özellikle Bitamama, yayın süresi satın almak ve kamu hizmeti ödeme hizmetlerinde kripto para birimini zaten kullandı.

Nijeryalı bir işadamı, küçük işletmelerin para birimi kısıtlamalarına maruz kalmasına yardımcı olmak için “Nijeryalıların uluslararası alışveriş yapmaları için sanal dolar kartları” kullanma sözü veriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance şu anda Nijerya İhracat İşleme Bölgeleri Kurumu (NEPZA) ile blok zinciri ve kripto para birimlerinin geliştirilmesi için sanal bir serbest ticaret bölgesi kurmak için görüşmelerde bulunuyor . P2P ticaret platformu Paxful  , Temmuz ayında Nijerya vatandaşlarının 2022’nin ilk yarısında dijital para birimlerine artan bir ilgi gösterdiğini bildirdi.

Sorare NFT kazanmak ve bonuslardan faydalanmak için tıklayınız!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.