Dijital Finansal Varlık Ödemelerini Önleyen Mevzuat Onaylandı!

rusya
Abone Ol 

Rus parlamentosunun alt meclisi, ödemelerde dijital finansal varlıkların kullanımını yasaklayan bir yasayı kabul etti. Kısıtlamayı uygulamak için borsa operatörleri, bu varlıkların bir ödeme aracı olarak kullanılmasını mümkün kılan işlemleri reddetmek zorunda kaldılar. Dijital Finansal Varlık Ödemelerini Önleyen Mevzuat Onaylandı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Rusya Devlet Duması, Dijital Finansal Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayı Kabul Etti!

Rusya Federal Meclisi‘nin alt meclisi olan Devlet Duması‘ndaki çoğunluk, Rusya Federasyonu içinde dijital finansal varlıklar (DFA) kullanılarak mal ve hizmetler için ödeme yapılmasını yasaklayan bir yasa tasarısının kabul edilmesini destekledi.

Mevcut Rus mevzuatına göre, DFA’lar, milletvekilleri kripto alanını daha kapsamlı bir şekilde düzenlemek için tasarlanmış “Dijital Para Birimi Üzerine” özel yasa tasarısını gözden geçirip kabul edene kadar kripto para birimleri için geçerli olabilecek tek yasal terimdir. Yasak ayrıca faydacı dijital hakları veya belirteçleri de etkiler.

Tedbir, borsalar gibi platform operatörlerini dijital varlık ödemelerini kolaylaştıran DFA işlemlerini işlemeyi reddetmeye zorlayarak uygulanacak. Forklog, belgeden alıntı yaparak, belirteç verenler ve yatırım platformu operatörleri, müşterilerinin onlarla işlem yaparken DFA kayıtlarını değiştirmesini imkansız hale getirmeli.

Önerilen Makaleler

Bununla birlikte, kısıtlamalar, diğer federal yasalar tarafından düzenlenen hizmet belirteçleri ile yapılan bazı ödemeler için veya ilgili dijital hakkın edinilmesi için orijinal sözleşmede belirli işlemler öngörüldüğü takdirde geçerli olmayabilir.

Yeni mevzuat ayrıca DFA platform operatörlerini Rusya’nın ulusal ödeme sisteminin özneleri olarak sınıflandırıyor. Bu, Rusya Merkez Bankası ( CBR ) tarafından tutulan özel bir sicile eklenmeleri gerektiği anlamına gelir .

Kripto para birimlerinin nasıl tedavi edileceğine ilişkin görüşler Moskova’daki kurumlar arasında farklılık gösterse de, ruble ve onun dijital enkarnasyonunun Rusya Federasyonu’ndaki tek yasal ödeme aracı olarak kalması gerektiği konusunda genel bir fikir birliği var. Bununla birlikte, Rusya Merkez Bankası kısa süre önce uluslararası yerleşimler için kripto ödemelerinin yasallaştırılmasını destekleyebileceğinin sinyalini verdi .

Yetkililer , Haziran ortasında Duma’ya sunulan yeni kabul edilen yasanın, DFA’ları “para vekilleri” olarak kullanma risklerini ortadan kaldıracağını umuyorlar. Halen incelenmekte olan bir başka mevzuat parçası, dijital finansal varlıkların yasa dışı ihracı ve takası için idari sorumluluk getirmeyi amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.