Ana SayfaAltcoin HaberleriArchway Coin Nedir? ARCH Coin Detayları

Archway Coin Nedir? ARCH Coin Detayları

spot_img

Archway, Cosmos ekosistemi için teşvik edilmiş bir akıllı sözleşme zinciridir ve geliştiricilerin yüksek performanslı dapp’ler dağıtmasına ve ağa kattıkları değer için ödüllendirilmesine olanak tanır. Peki tam olarak Archway Coin (ARCH coin)  Nedir?

Archway Coin Nedir?

Cosmos ekosistemi, aynı çerçeve kullanılarak oluşturulmuş, birlikte çalışabilir bir blockchain ağıdır. Teknolojisindeki son gelişmelerle Cosmos, en iyi birlikte çalışabilirliği ve geliştirici altyapısını barındırdığını kanıtladı.

Archway, Cosmos’a özgü, teşvik edilmiş bir Katman 1 blok zinciridir, yani Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuştur. Archway’de etkinleştirilen modüllerden biri, genellikle IBC olarak bilinen Inter Blockchain İletişim Protokolüdür.

IBC, isteğe bağlı durum makineleri arasında isteğe bağlı verileri ileten bir birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Bu, Archway dapp’lerinin Cosmos Ekosistemindeki diğer herhangi bir dapp veya zincirle yerel olarak etkileşime girebileceği anlamına gelir.

Archway, CosmWasm, Wasm ve Rust’ı kullanır. Wasm, 40’tan fazla üst düzey programlama dilini (C, C++, Python, Go, Rust, Java…) destekler ve hiç olmadığı kadar rahat olmanızı sağlar.

Archway, Wasm VM’yi entegre etmenin yanı sıra, Protokol’ün değer yakalama mekanizmasının bel kemiği olan oyunun kurallarını değiştiren iki yeni modül sunar: Ödül modülü ve izleme modülü.

Archway, geliştiricilerin en başından dapp’lerinden kazanmalarını sağlayarak, yeni bir iş modelleri dalgası için inovasyon ve yaratıcı düşünme hızını artırıyor.

Archway iş modelini sağlar, bu nedenle inşaatçıların tek yapması gereken inşa etmektir. Geliştiriciler, uzun vadeli sürdürülebilirliği ve büyümeyi teşvik eden üç kazanç kaynağı yapılandırabilir.

Bu yapılandırılabilir kazanç kaynakları, geliştiricilerin karar verdiği herhangi bir şekilde kaldıraç olarak kullanılabilen veya yeniden dağıtılabilen ARCH tokeni üretecektir.

ARCH Coin nedir?

ARCH coin,  Archway platformunun yerel kripto para birimi olup, token ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir;

Satış Tarihi 15 Haziran 2023, 17:00 UTC
Fiyat ve Kilitleme Koşulları $0.20

40 gün kilitli kalacak sonrasında %25’i açılacak, kalanı ise 8 ay boyunca doğrusal dağıtılacak

Tamamen Seyreltilmiş Ağ Değeri $200,000,000.00
Satılık Token Tahsisi 30.000.000 ARCH
Toplam Arzın Yüzdesi* 3%
Minimum ve Maksimum Satın Alma Minimum Alım: $100
Maksimum Alım: $1,000
Ek Tahsis Talepleri** Minimum talep: $100
Maksimum Talept: $1,000
Finansman Yöntemleri USDC, USDT

İlginizi çekebilir

CosmWasm aracılığıyla, Archway üzerinde çalışan geliştiriciler çok zincirli dapp’ler veya birden fazla zincir üzerine inşa edilmiş dapp’ler oluşturabilir. Archway’deki ilk erişim noktasından para kazanırken diğer ekosistemlerden yararlanın.

Bir uygulama zinciri oluşturmanın getirdiği özelleştirilebilirliğe ihtiyacınız olursa CosmWasm, dapp’inizi kendi zincirinize taşımayı kolaylaştırır. Sıfır sınırlama.

Neden Archway?

  • Geliştiriciler, Archway’de kullanım oluşturan etkili dapp’ler oluşturup başlattığında, ağ ücretlerinden ve ödüllerinden orantılı bir pay alabilirler.
  • Bu paylaşılan kazanç modeli, geliştiricilerin potansiyel olarak yinelenen ödüllere erişmesine ve temeldeki protokolün avantajlarına katılmasına olanak tanır.
  • Daha kapsayıcı bir ödül modelinin yanı sıra, Archway’in teknik tasarımı sorunsuz bir geliştirici deneyimi için optimize edilmiştir.
  • Protokol, diller arası destek için tam bir WebAssembly (Wasm) uygulaması, Web3 uyumlu bir API ve zincirler arası iletişim ve varlık aktarımları için diğer ağlara bağlanan yerel köprüler sağlar.

Archway ödül sistemi nasıl çalışır?

1) İadeler: Archway’i diğer ağlar için benzersiz kılan şey, gaz ücretlerinin dapp geliştiricileri ve doğrulayıcılar arasında paylaşılmasıdır. Lansmanda, bu ücretler %50 oranında eşit olarak bölünür, ancak ağın yönetişimi aracılığıyla zaman içinde ayarlanabilir.

2) Enflasyon : Archway, token arzının yılda %7 ila %20 arasında arttığı Cosmos Hub modelini takip eder. Benzin ücretleri gibi, bu yeni belirteçler de dapp geliştiricileri ve doğrulayıcılar arasında paylaştırılır. Başlangıçta bu pay, dapp’lara %25 ve doğrulayıcılara %75 olacaktır.

3) Akıllı Sözleşme Ücretleri:  Geleneksel gaz ücretleri, bir akıllı sözleşmenin hesaplama maliyetlerini karşılarken, dağıtılmış depolama ve zincir dışı işleme gibi karşılanması gereken ek maliyetler vardır. Archway, dapp geliştiricilerinin bu maliyetleri ödemek için akıllı sözleşmelerinde özel ücretler oluşturmasına olanak tanımaktadır. Söz konusu ücretler, kullanıcılar için toplam ağ ücreti olarak görülür ve sözleşme dağıtıldıktan sonra bile değiştirilebilir.

Geliştiriciler ödülleri ile ne yapabilir?

Archway’de geliştiriciler, ödülleriyle ne yapmak istediklerini seçme konusunda tam yetkiye sahiptir. Resmi web sitesine göre projelerinize fayda sağlayabilecek bazı önerileri şu şekilde sıralamıştır:

  • Gas Ücretlerini Sübvanse Edin:  Gas ücretleri, bir dapp’ın hem benimsenmesi hem de kullanıcı deneyimi için büyük bir zorluk olabilir. Dapp geliştiricileri, kullanıcıların ağdan gaz iadelerini kullanarak ödedikleri gas ücretlerinin tamamını veya bir kısmını karşılama yetkisine sahiptir. Bu, sorunsuz bir alışma ve işlem süreci aracılığıyla bir kullanıcı tabanını hem büyütmeye hem de elde tutmaya yardımcı olabilir.
  • Temel Geliştirme Ekibi Desteği: Geliştirme ekipleri, kaynak yaratma ve destek için genellikle içeriden öğrenilen token satışlarına ve hibelere güvenmek zorundadır. Bunlar, geliştirme ekiplerini token dağıtımı ve kullanılan teknoloji üzerinde olumsuz etkisi olan kararlar alma konumuna getirebilir. Archway’in ödül sistemi aracılığıyla, geliştirme ekipleri kendi dapp’lerinden ve ekosistemlerinden ödün vermeden finanse edilebilir.
  • Bir DAO’ya fon sağlayın:  DAO’lar, üyelerini hackathon’lara sponsorluk yapma, eğitim programları başlatma ve diğer önemli DAO girişimleri gibi projeler sunma konusunda yetkilendirmek için bir hazineye ihtiyaç duyar. Ekosistemi destekleyen ve Archway’deki bir veri uygulamasına bağlı olan DAO’lar, bu tür faaliyetleri finanse etmek için ödül sistemini kullanabilir.

Archway, Cosmos SDK’yı nasıl kullanır?

Archway, işlemlerin kimlik doğrulaması, blok zinciri muhasebesi, akıllı sözleşme çalışma zamanı ve fikir birliği dahil olmak üzere temel blok zinciri işlevselliği için Cosmos SDK içinde önceden tanımlanmış modüller kullanır. Bu modüllere ek olarak Archway, ödül dağıtımı ve gaz tüketimini takip etmek için iki özel modül oluşturmuştur.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar