API3 Nedir ? API3 Token Kaç TL ?

apı3 nedir

Bu yazımızda API3 Token detaylarını sizler için inceliyor olacağız.  API3 token, WEB 3.0 için merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştirmektedir. Merkezsiz bir şekilde yönetilen, güvenli veri akışları sağlayabileceğiniz uygulamalar oldukça gelişmiş seçenekler sunmaktadır. API3, bir ERC-20 belirtecidir, yani Ethereum blok zincirine dayanmaktadır . Peki tam olarak , API3 Nedir ? API3 Token Kaç TL ? API3 Toplam Arz ! API3 Token Nereden Alınır ? API3 Token Nasıl Alınır ?

API3 ( API3 Token ) Nedir ?

API3 token, WEB 3.0 için merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştirmektedir. Merkezsiz bir şekilde yönetilen, güvenli veri akışları sağlayabileceğiniz uygulamalar oldukça gelişmiş seçenekler sunmaktadır. API3 veri akışları, paydaşlar, sektör uzmanları ve proje ortaklarından oluşan açık bir DAO tarafından yönetilir. Bu, dAPI’lerin maksimum şeffaflık, merkezi operatörlere gereken minimum güven ve merkezi saldırı yüzeyleri olmadan çalıştırılmasına olanak tanımaktadır. API jeton sahipleri, API3 jetonlarını API3 sigorta staking sözleşmesine koyarak, API3 DAO’da onlara oy hakkı veren projenin yönetilmesinde doğrudan rol alabilmektedirler. API3, bir ERC-20 belirtecidir, yani Ethereum blok zincirine dayanmaktadır .

Üçüncü taraf düğüm operatörleri olmadan, API3 veri akışları hiçbir zaman aracılar tarafından veri kurcalamaya ve hizmet reddi saldırılarına maruz kalmamaktadır. Bu, daha az saldırı yüzeyine sahipken daha yüksek maliyet verimliliğine ulaşmalarını sağlar. dAPI’lerin kaynak düzeyinde yerelleştirilmesi, herhangi bir API sağlayıcısı tarafından ücretsiz olarak dağıtılabilen ve minimum günlük yönetim gerektiren tamamen sunucusuz bir oracle düğümü olan Airnode tarafından etkinleştirilmektedir.

api3 token

API3, dAPI kullanıcılarına API3 belirteci ve Kleros’un merkezi olmayan mahkemeleri tarafından desteklenen zincir üstü sigorta seçeneği sunar. API3’ün sigorta özelliği, dAPI kullanıcılarına bir arıza durumunda ölçülebilir bir güvenlik ağı sağlar, API3 DAO’yu dAPI’lerin güvenliğinden doğrudan sorumlu tutar ve dAPI’ler ve bir bütün olarak API3 projesi için güvenlik öncelikli bir yönetişim yaklaşımını teşvik etmektedir.

Çok katmanlı, platformlar arası bir veri çözümü olarak dAPI’ler, premium gerçek dünya verilerine güvenilir erişim ile çeşitli platformlarda akıllı sözleşmeler sağlamak için herhangi bir blok zincirine köprülenebilir. API3’ün çapraz platform yaklaşımı, herhangi bir akıllı sözleşme platformunun, API3 ile ağ arasında bir köprü oluşturarak API3’ün dAPI ekosisteminden ve veri entegrasyon araçlarından yararlanmasını sağlar.

API Nedir ?

API3’ün değer önerisini doğru bir şekilde anlamak için öncelikle API’lerin ne olduğunu ve bu standartlaştırılmış veri ve hizmet ara yüzlerinin bugün uygulamaların oluşturulma şeklini nasıl dönüştürdüğünü anlamak gerekmektedir. Bir Uygulama Programlama Arayüzü veya kısaca bir API, bilgi ve hizmet alışverişi yoluyla birbirleriyle etkileşime girmelerini sağlayan, hem web hem de mobil uygulamalar tarafından kullanılan, tamamen tanımlanmış ve belgelenmiş bir protokoldür. Geliştiricilerin uygulamalarının her işlevini baştan sona inşa etmek zorunda kalacağı bir geçmişle karşılaştırıldığında; API’lerin sağladığı büyük verimlilik artışının onları dijital dünyanın en önemli yapı taşları haline getirmesinin nedeni açıktır.

apı3 token

API3 Özellikleri Nedir ?

1- Merkezi olmayan topluluklar (DAO) tarafından yönetilir.

API3 veri akışları sektördeki kripto para topluluklarından, sektördeki paylaşlardan ve uzmanlardan gücünü almaktadır. Bu taraflar tarafından yönetilen ve dAPI’lerin maksimum şeffaflık ile beraber merkezi veri operatörlerden minimum düzeyde yararlanılarak yönetilmesini sağlar.

Merkezi saldırılara hiç bir düzeyde açık olmayan bu veri platformu web 3.0 uygulamalarına yüksek düzeyde güvenlik sağlamaktadır.

2- API sağlayıcıları tarafından yönetilen düğümler

Üçüncü taraf bağımlılığını bitiren ve Airnode tarafından yönetilen tamamen sunucusuz oracle düğümleri ağın güvenliğini oldukça yüksek bir düzeye çıkarmaktadır.

3- Merkezi Olmayan Güvenlik Ağı

API3, dAPI kullanıcılarına, API3 tokeni verir. Aynı zamanda Kleros tarafından merkezsiz mahmelerinin de entegre olduğu platform anlaşmazlıkların giderilmesi için yenilikçi bir çözümü de entegre etmeyi başarmıştır.

API3 merkezsiz toplulukları ağın güvenliğinden sorumlu tutmaktadır. Dolayısı ile API3 tokenları platformda verilecek kararlarda yani yönetişim modelinde kilit bir rol oynar.

4- Çapraz Zincir İşlemleri

Çapraz zincir işlemlerini destekleyen bu platform oldukça gelişmiştir. Farklı blokzincirler arası işlemlere izin veren bu yapı blockchain şirketlerinin üzerinde yoğunlaştığı konuların başında gelmektedir.

API3 Token Kaç TL ?

API3 Toplam Arz !

API3 Toplam Arz : 104.238.461 API3 ‘ dür.

Önerilen Makaleler

 API3 Token Nereden Alınır ? API3 Token Nasıl Alınır ?

API3 almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir. Söz konusu sitelere veya sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını öncelikli işlem ise kimlik doğrulamasıdır. Nüfus cüzdanınızın ön arka yüzünü sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişebilmektedir. API3  alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman bir çok  Borsada yer aldığını görebilirsiniz. API3 Nedir ? API3 Token Kaç TL ? API3 Toplam Arz ! API3 Token Nereden Alınır ? API3 Token Nasıl Alınır ?

  • API3 Token alım satım işlemleri için , BURADAN üyelik işlemlerinizi tamamlayınız .
  • Daha sonra açılan sayfada , yer alan bilgilerinizi Legal bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
  • Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Cep telefonunuza gelen doğrulama Sms kodundan sonra , hesabınıza giriş yapabileceksiniz .
  • Buradan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayabilmek için , Hesap Doğrulama işlemi olan , Kimlik verileri doğrulama resmi olan , yazılı metini beyan etmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap doğrulama işleminiz tamamlanacaktır.

Göz At

Yeni Çıkacak Coinler Listesi
Yeni Çıkacak Fan Tokenler Nasıl Alınır ?
Kripto Para Haberleri
Altcoin Haberleri
Fan Token Fiyatları
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.