1 RAY Coin Kaç TL ? Raydium Coin Nedir ?

raydium coin nedir

Raydium  Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş yıldırım hızında ticaret, paylaşılan likidite ve getiri elde etmek ve yeni özellikler sağlamak için Serum merkezi olmayan borsanın (DEX) merkezi sipariş defterinden yararlanan otomatik bir piyasa yapıcıdır . Bu makalemiz de Raydium Coin ile ilgili bütün detayarlara dokunarak sizlerin merak ettiği sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Peki Raydium Coin Nedir ? 1 RAY Coin Kaç TL ? RAY Coin Nasıl Alınır ? RAY Coin Nereden Alınır ? Raydium Coin Toplam Arz !

Raydium Coin Nedir ?

Raydium , Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş yıldırım hızında ticaret, paylaşılan likidite ve getiri elde etmek ve yeni özellikler sağlamak için Serum merkezi olmayan borsanın (DEX) merkezi sipariş defterinden yararlanan otomatik bir piyasa yapıcı olarak ifade edilmektedir. Diğer DeFi protokolleri ve AMM DEX’ler sadece kendi havuzlarındaki likiditeye erişebilmektedir ve merkezi bir sipariş defterine erişimleri bulunmamaktadır. Raydium projesinin amacına değinecek olursak , Solana ağında getiri amacıyla farming ve merkezi olmayan takası için kullanılabilir ideal bir piyasa ortamı sağlamak diyebiliriz.  AlphaRay uygulaması aracılığı ile, Raydium için  operasyonlar, genel strateji, ürün yönetimi ve iş geliştirmeye öncülük edilmektedir.  Ayrıca , Ethereum üzerinde çalışan platformların çoğunda işlemler yavaştır ve gas ücretleri yüksektir. Raydium  ‘ i diğerlerinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu avantajları sıralayacak olursak ;

  • Daha Hızlı ve Daha Ucuz : Ethereum’dan daha hızlı işlem büyüklüğü ve maliyetin bir kısmı olan gaz ücretlerinden daha hızlı elde etmek adına Solana blok zincirinin verimliliğinden yararlanmaktadır.

  • Ekosistem Çapında Likidite İçin Merkezi Bir Sipariş Defteri : Raydium, Serum DEX’in merkezi limit sipariş defterine zincir üstü likidite sağlamaktadır , öyle ki  Raydium tüm Serum ekosisteminin sipariş akışına ve likiditesine erişim sağlamaktadır.

Alım Satım Arayüzü: TradingView çizelgelerini görebilmek, limit emirleri belirleyebilmek ve alım satımları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen yatırımcılar içindir.

Raydium’un takas özelliği ise , iki jetonun Serum aracılığıyla hızlı bir şekilde değiş tokuş edilmesini sağlamaktayken , DEX UI, limit emirleri gibi daha gelişmiş ticaret özelliklerine de izin vermektedir. Bunlar, kullanıcılar için daha iyi bir ticaret deneyimi sağlamaktadır. Likidite havuzları oluştururken ve stake yaparak RAY jetonları kazanmanın birkaç yolu vardır. Daha fazlası için ise ekibin çalışmalar devam etmektedir.

raydium coin nereden alınır

1 RAY Coin Kaç TL ?

Raydium Coin Toplam Arz !

Raydium Coin Toplam Arz : 555.000.000 RAY ‘ dir.

Önerilen Makaleler

RAY Coin Nasıl Alınır ? RAY Coin Nereden Alınır ?

Raydium Coin almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Söz konusu sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlem  kimlik doğrulamasıdır. Nüfus cüzdanınızın ön arka yüzünü sisteme yüklemeniz istenecektir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişkenlik gösterebilmektedir. RAY Coin alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman şuan bir çok   Borsada yer aldığını görebilirsiniz. Raydium Coin Nedir ? 1 RAY Coin Kaç TL ? Raydium Coin Toplam Arz !

  • RAY Coin alım satım işlemleri için , BURADAN üyelik işlemlerinizi tamamlayınız .
  • Daha sonra açılan sayfada , yer alan bilgilerinizi Legal bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
  • Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Cep telefonunuza gelen doğrulama Sms kodundan sonra , hesabınıza giriş yapabileceksiniz .
  • Buradan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayabilmek için , Hesap Doğrulama işlemi olan , Kimlik verileri doğrulama resmi olan , yazılı metini beyan etmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap doğrulama işleminiz tamamlanacaktır