Yetkililer Metaverse İçin Bir Yasa Geliştirmeyi Planlıyor!

güney kore Metaverse
Abone Ol 

Güney Kore Bilim ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı Ulusal Politika Komitesi, “yeni bir endüstriyi yasama hatası yapmayacağız” dedi. Güney Koreli Yetkililer Metaverse İçin Bir Yasa Geliştirmeyi Planlıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Güney Koreli Yetkililer Metaverse İçin Bir Yasa Geliştirmeyi Planlıyor!

Yetkililer, metaverse’lerin, otonom sürüş platformlarının ve çevrimiçi TV ve sinemaların akışının yeni yasal normların oluşturulmasını gerektirdiğine karar verdiler.

MSIT, meta veri tabanını düzenleyecek bir çerçeve eksikliğinin endüstri büyümesini engellediğine inanıyor: “Uygun yasaların kabul edilmesiyle akılcı ve tutarlı düzenleme için oyun ürünlerinin ve metaverselerin sınıflandırılmasına ilişkin ilkeler oluşturulmalıdır.”

Önerilen Makaleler

Ayrıca, Güney Kore hükümeti içinde metaverse’i bir video oyunu olarak kabul edip etmeme konusundaki tartışmalar devam ediyor.

Şubat ayında bakanlık , kendi metaverse’ini oluşturmak için 185 milyon dolarlık devlet fonu kullanmayı planladığını duyurdu . Yetkililer  , sanal evrenlerin geliştirilmesine daha fazla çaba göstereceklerine ve 2023 yılına kadar sektöre 140 milyon dolar daha yatırım yapacaklarına söz verdiler.

Ek olarak ise, Güney Koreli milletvekilleri metaverse için içerik oluşturucuları desteklemek için bir yasa çıkaracaklar. Ağustos ayında, ülkenin yetkilileri  , ülkenin “dünya standartlarında bir metaverse ekosistemi” geliştirmeye 4 milyar dolardan fazla yatırım yapacağı Digital New Deal 2.0 planının başlatıldığını duyurdu!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.