Ana SayfaKripto Para HaberleriVitalik Buterin, Blockchain İşlem Ücretleri Hakkında Ne Söyledi!

Vitalik Buterin, Blockchain İşlem Ücretleri Hakkında Ne Söyledi!

spot_img

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Asya’nın en büyük blok zinciri etkinliği sırasında işlem ücretleri hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum Kurucu Ortağı, İşlem Ücretlerinin Düşebileceğini Söyledi!

Ethereum’un kurucu ortağı olan Korea Blockchain Week’e  katılırken Vitalik Buterin, işlemleri bir sentin kesirlerine indirmenin önündeki son engelin blockchain veri sıkıştırması olduğunu belirten yorumlar da bulundu. Bu senenin ilk aylarında Buterin, tüm Katman 2 işlem ücretlerinin “gerçekten kabul edilebilir” olması için 0,05 doların altında olması gerektiğini dile getirmenin yanı sıra karşılanabilirliğin önemini vurgulamıştı.

Bir süredir beklenen Ethereum (ETH)  yazılımı Merge yükseltmesinin kripto para ödemelerini daha yaygın ve daha geniş bir kullanıcı tabanı için erişilebilir hale getireceğine inanan Vitalik Buterin, işlem maliyetlerinin “0.05 dolara, hatta belki de 0.02 dolara kadar düşebileceğini” ifadelerinde bulundu. Bunu, Optimism’in Ethereum için Katman 2 ölçekleme çözümü (ETH), burada işlemlerin konsensüs katmanında doğrulanmadan önce paketlenip zincir dışı sıkıştırıldığı yer. Daha spesifik olarak, iyimserlik İşlem gruplarını toplayarak ve bunları gelişmiş veri sıkıştırma tekniklerini kullanarak başka bir blok zincirine yerleştirerek  makbuzlar ana Ethereum blok zincirine geri gönderilerek kullanıcıların gaz ücretlerinden tasarruf etmesine yardımcı olur Genel olarak, sıfır bayt sıkıştırma uygulamak, yürütülebilecek olası işlemlerin sayısı arttığından, blok zinciri işlemlerinde veri boyutunu ve maliyetini azaltabilir.

Önerilen Makaleler

Buterin’e göre, bugün toplamalar genellikle “0,25 ile bazen 0,10 dolar arasında bir yerde” ücret alıyor ve gelecekte, geliştirilmiş verimlilik sunan toplamalar “daha ucuz ve çok daha uygun fiyatlı” işlem ücretlerine yol açacaktır.

Kurucu ortak Vitalik, ayrıca Bitcoin’e de değindi, orijinal kullanım durumunun geleneksel ödeme yöntemlerinden daha ucuz olan bir “eşler arası elektronik nakit sistemi” sağlamak olduğunu belirtti. Ancak, 2018’de artık durum böyle değildi, çünkü bunun benimsemenin hızlandığı ve blok zinciri işlemlerinin çok pahalı hale geldiğine inanıyor.

Buterin’e göre, ucuz kripto işlem oranlarından yararlanacak birkaç farklı alan var. Bunlara, mevcut finansal sistemin “çok etkili olmadığı” “düşük gelirli ülkeler veya yerler”, alan adı sistemi (DNS) sunucuları ve Web3 hesap yönetimi hizmetleri dahildir.

Özellikle, daha uygun fiyatlı işlem ücretleri, insanlara internet üzerinden hayati ödeme yapısına erişim sağladığı için finansal hareketliliği iyileştirebilir. Buterin ekledi: “DNS adı oluşturmak için gerçekten bir işlem göndermeniz gerekiyor, hesabınızı kurtarmak için işlemi gerçekten göndermeniz gerekiyor, bu uyarlamaların bazılarını karşılamak için aslında bir işlem göndermeniz gerekiyor. Bu operasyonların her birinin maliyeti 11 dolarsa, o zaman insanlar buna girmiyor”.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar