Ana SayfaKripto Para HaberleriUygulama Tokeni Ne Demek?

Uygulama Tokeni Ne Demek?

spot_img

Token, var olan bir blok zincirde bulunan birim değeri olarak adlandırılır. Peki tam olarakCoin ile token arasındaki fark nedir? Token ne anlama geliyor? Uygulama Tokeni Nedir?

Uygulama Tokeni Nedir?

Token’lar, bir platform veya uygulama şeklinde oluşturulmuş olup,  platformun tüm yönlerinden faydalanılmasına imkan sağlayan transfer edilebilen dijital mülkler olarak tanımlanmaktadır. Bir Token; değeri, ürün veya hizmeti temsil edebilir.

Token’lar genellikle borsada halka arz edilen şirketlerin halka arz ile karşılaştırılabilecek bir ICO  veya IPO ya da İlk Halka Arz kitle satışında fon toplamak için kullanılır. ICO durumunda, şirketler blokzincir üzerinden halka açılabilirler.

IPO, ICO veya Token Crowdsale’de bir şirkette hisse satın aldığınız gibi, satın aldığınız tokenlar şirketteki bir payı temsil etmek için kullanılabilir veya karar verme için oy haklarınız olabilir. Bu nedenle tokenlara kripto para varlıkları veya kripto varlıkları ve kripto özkaynakları da denir.

Coin ile token arasındaki fark nedir?

Bir kripto para birimi ve bir token arasındaki en büyük fark, kripto para birimlerinin kendi blokzincirine sahip olmalarıdır, diğer yandan token’ler, merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştıran EthereumBitcoinWaves gibi bir blokzincir üzerine inşa edilmiştir.

Token, içsel değerinden daha büyük bir değeri temsil eden bir para biçimidir. Başlangıçta bankalar, altın veya diğer değerli metallerde ağırlıklarına değer olan madeni paralar yayınladılar, ancak bankalar kısa süre sonra, belirli bir miktarda değerli metal değerinde olacağını garanti edebilecekleri banknot veya madeni paralar gibi jeton paraları vermeye başladılar. Token para, bankanın banknot veya madeni paraların garantisine veya desteğine dayanır ve hükümet yasalarına veya düzenlemelerine dayanır. Bazı durumlarda, token parası enflasyon veya hükümet çok fazla para basması nedeniyle değerde düşebilir.

Token ne anlama geliyor?

Teknik olarak “token”; “kripto para” veya “kripto varlık” ile aynı anlamı taşımaktadır. Fakat bağlama dayalı olarak giderek daha spesifik anlamlar da kazanmıştır. Token öncelikle Bitcoin ve Ethereum’un dışındaki (bunlar da teknik bakımından token olsalar da) tüm kripto para birimlerini ifade etmektedir.
[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar