Ulusal Avustralya Bankası, Algorand Blockchain’de Stablecoin Başlatacak!

Ulusal Avustralya Bankası, Algorand Blockchain'de Stablecoin Başlatacak!

Terra’nın UST’sinin çöküşünden sonra, uzaydaki insanlar stablecoin‘lere şüpheyle yaklaştı. Bununla birlikte, sabit coinlerde son zamanlarda büyük gelişmeler gördü. Tüm bunların yanı sıra en güvenilir stabil coin olarak BUSD ve USDT yerlerini korumaya devam ediyor. Dijitalleşmenin eşiğinde bir adımda Avustralya’nın ulusal bankasından geldi. Ulusal Avustralya Bankası (NAB), Algorand Blockchain’de Stablecoin başlatacak!

Avustralya Mali İncelemesi Perşembe günü Ulusal Avustralya Bankası’nın kendi stablecoin’i AUDN’yi yarattığını bildirdi. AUDN, müşterilerin Avustralya doları kullanarak gerçek zamanlı olarak blok zinciri teknolojisini kullanarak işlemleri gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak.

Özellikle, banka işlemler için yıl ortasında stablecoin’i piyasaya sürmeyi planlıyor.  AUDN, Ethereum ağı ve Algorand blok zinciri üzerinde kurulacak. NAB’nin (National Australia Bank) stablecoin’i tamamen Avustralya doları ile bire bir desteklenmektedir.

NAB, “birden çok para biriminde” stablecoin piyasaya sürmeyi planlıyor

En son gelişme hakkında yorum yapan NAB’nin Baş İnovasyon Sorumlusu Howard Silby, şunları söyledi:

Blockchain teknolojisinin, finansın geleceğinin bir parçasını oluşturacak unsurları olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Bu, bazı tartışmaların kaynağı olmaya devam ediyor. Ancak, bizim bakış açımızdan blockchain’in anlık, şeffaf, kapsayıcı, finansal sonuçlar sağlama potansiyeline sahip olduğunu kesinlikle görüyoruz.”

Yönetici, stablecoin’i günlük işlemler ve sınır ötesi havaleler için kullanmanın yanı sıra tahvil piyasası geri alım anlaşmalarında ve “yeşil mevduat” için de kullanılabileceğini açıkladı. Bununla birlikte, ana odak noktası, AUDN’yi bir takas tokeni olarak kullanmaya devam edecektir

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.