Telegram Kripto Para Borsası Kurabilir!

telegram borsa

Telegram’ın kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Pavel Durov Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sosyal medya sitesi Telegram Messenger ardından gözetimsiz cüzdanlar ve kripto para birimleri için merkezi olmayan bir borsa oluşturmayı planladığını söyledi .

İşte Telegram kurucusunun paylaştığı o duyuru;

  • Blockchain endüstrisi, ademi merkeziyet vaadi üzerine inşa edildi, ancak sonunda güçlerini kötüye kullanmaya başlayan birkaç kişinin elinde yoğunlaştı. Sonuç olarak, en büyük borsalardan biri olan FTX iflas ettiğinde birçok insan parasını kaybetti.
  • Çözüm açık: blok zincir tabanlı projeler köklerine, ademi merkeziyetçiliğe geri dönmelidir. Kripto para birimi kullanıcıları, herhangi bir üçüncü tarafa güvenmeyen, güvenilir olmayan işlemlere ve kendi kendine barındırılan cüzdanlara geçmelidir.
  • Biz geliştiriciler, kitleler için hızlı ve kullanımı kolay merkezi olmayan uygulamalar geliştirerek blockchain endüstrisini merkezileşmeden uzaklaştırmalıyız. Bu tür projeler nihayet bugün uygulanabilir.
  • Tamamen merkezi olmayan bir müzayede platformu olan Fragment’i bir araya getirmek yalnızca ben dahil 5 kişi ile 5 hafta sürdü. Bunu yapabildik çünkü Fragment, popüler uygulamaları barındırmak için yeterince hızlı ve verimli bir blockchain platformu olan The Open Network veya TON‘a dayalıdır (ne yazık ki en son ince ayarlarından sonra bile modası geçmiş ve pahalı olan Ethereum’un aksine).
  • Fragment, orada bir aydan kısa bir süre içinde satılan 50 milyon ABD doları değerindeki kullanıcı adıyla inanılmaz bir başarı elde etti. Bu hafta Fragment, kullanıcı adlarının ötesine geçecek.
  • Telegram’ın bir sonraki adımı, milyonlarca insanın kripto para birimlerini güvenli bir şekilde alıp satması ve depolaması için saklama dışı cüzdanlar ve merkezi olmayan borsalar dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan araç oluşturmaktır. Bu şekilde, yüz binlerce kripto para birimi kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan aşırı merkezileşmenin neden olduğu yanlışları düzeltebiliriz.
  • Eski platformların verimsizliklerinin merkezileşmeyi haklı çıkardığı zamanlar çoktan geride kalmış olmalı. TON gibi teknolojilerin potansiyeline ulaşmasıyla, blockchain endüstrisi nihayet temel misyonunu yerine getirebilmelidir.

İlginizi çekebilir:SBF Açıkladı: “Para Çekme İşlemleri Bugün Başlatılabilir”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.