Sterlin Euro Karşısında En Yüksek Seviyesine Geriledi!

Sterlin dolar
Abone Ol 

Geniş piyasalardaki daha olumlu havanın yatırımcıları belirsizlik sırasında daha riskli olarak kabul edilen para birimlerine geri döndürmesiyle, sterlin euro karşısında üç ayın ve dolar karşısında bir ayın en yüksek seviyesine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Sterlin Euro Karşısında En Yüksek Seviyesine Geriledi!

Geniş piyasalardaki daha olumlu havanın yatırımcıları belirsizlik sırasında daha riskli olarak kabul edilen para birimlerine geri döndürmesiyle, sterlin euro karşısında üç ayın ve dolar karşısında bir ayın en yüksek seviyesine geriledi. Analistler, bir sonraki İngiliz başbakanının Eylül ayına kadar vadesinin gelmeyeceğine karar verecek olan Muhafazakar Parti liderlik yarışmasının ve önümüzdeki Perşembe günü Bank of England para politikası toplantısını bekleyen yatırımcıların sonuçlanmasıyla birlikte, son haftalarda sterlin için çok az yerli itici güç olduğunu dile getiriyorlar.

Bunun yerine, sterlin, doların geri çekilmesinden ve hala yakın olan doğal gaz kıtlığı ve zayıflayan bir ekonominin ağırlığı altında mücadele eden bir eurodan yararlandı. 0740 GMT itibariyle, sterlin %0,1 artışla 83,79 pence ile Çarşamba günü 2 Mayıs’tan bu yana en yüksek olan 83,75 pence seviyesine yaklaştı.

Dolara karşı İngiliz para birimi, Çarşamba günü ulaştığı bir ayın en yüksek seviyesine yakın olan 1.261 $’da çok az değişiklik gösterdi.

İlginizi Çekebilir

ING analistleri, “(Muhafazakar Parti liderliği adayları) Liz Truss ve Rishi Sunak’ın kampanya vaatleriyle ilgili bazı manşetler dışında, piyasaların GBP için yerel sürücüler açısından baktığı pek bir şey yok” dedi.

“Kablonun dolar tarafından yönlendirilmeye devam etmesini ve EUR/GBP’nin euro tarafından yönlendirilmesini bekleyin. GBP/USD’nin önümüzdeki haftalarda hala 1,2000$’a veya altına dönüş riski altında olduğunu, EUR/GBP’nin ise 84 pence civarında kalacağını ancak Rusya’nın gaz arzına ilişkin belirsizlik nedeniyle aşağı yönlü risklerle karşı karşıya olduğunu düşünüyoruz.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.