SEC, Teucrium’un Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sini Onayladı !

sec etf

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, NYSE Arca ve Teucrium tarafından bitcoin vadeli ETF’lerinin verilmesini onayladı. SEC, Teucrium’un Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sini Onayladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

SEC, Teucrium’un Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sini Onayladı !

SEC onayı açıkladı ve Teucrium’u uzun bir Bitcoin vadeli ETF ihraççıları listesine ekledi. Özellikle, Teucrium ve NYSE Arca, başvuruyu 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası uyarınca SEC ile bir 19b-4 formu doldurarak yaptı. Diğer şirketler tarafından dosyalanan halihazırda onaylanmış Bitcoin vadeli ETF’leri, onay için biraz farklı bir düzenleyici yol izleyen 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamındaydı.

Bloomberg analisti James Seyffart, bu yılın başlarında Twitter’da yaptığı açıklamada, Teucrium’un başvurusunun altına düştüğü 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında bir onayın potansiyel olarak bir spot bitcoin ETF için kapıyı açabileceğini söyledi  .

Kripto ETF’lerinin savunucuları, Gri Tonlamalı Bitcoin Fonunu (GBTC) bir ETF’ye dönüştürmek için başvuruda bulunan kripto şirketi Grayscale’in bir argümanına atıfta bulunarak, “benzer durumlara aynı şekilde davranılması gerektiğini” savundu.

10 Mart tarihli ayrı başvurulara göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), NYDIG ve Global X’in spot Bitcoin ETF’lerini listeleme başvurularını reddetti . Ek olarak, ProShares, Valkyrie ve VanEck’ten Bitcoin spot ETF’leri de SEC tarafından reddedildi .

SEC, piyasa manipülasyon endişelerini ve bir ETF ihraççısı ile altta yatan varlığın ticaretini yapan büyük bir piyasa arasında bir gözetim-paylaşım anlaşmasının eksikliğini öne sürerek spot Bitcoin ETF’leri için tüm başvuruları reddetti . Bu , bir dizi şirketin bir Bitcoin ETF başlatma girişimini durdurmadı .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.