Fed Yetkililerine Kripto Para Yasağı!

fed kripto
Abone Ol 

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), üst düzey Federal Rezerv (Fed) yetkililerinin kripto para birimleri ve diğer varlıkları satın almasını ve elinde tutmasını yasaklayan kuralları kabul etti . Fed Yetkililerine Kripto Para Yasağı! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Fed Yetkililerine Kripto Para Yasağı!

Federal Rezerv, “FOMC, kapsamlı yeni yatırım ve ticaret kurallarını resmen benimsiyor” dedi.

FOMC Cuma günü yaptığı duyuruda, 1 Mayıs’tan itibaren kurumda çalışan üst düzey Fed yetkililerinin “tüm yetkisiz varlıkları elden çıkarmak” için bir yılı, yeni yetkililerin ise yalnızca altı ayı olduğunu söyledi. Yeni kurallar , Rezerv Bankası’nın ilk başkan yardımcısı ve araştırma direktörü, FOMC personeli, Sistem Açık Piyasa Hesapları direktörü ve müdür yardımcısı ve yönetim kurulu bölüm başkanı da dahil olmak üzere Kıdemli Fed yetkililerinin düzenli olarak komite toplantılarına katılmasını , Fed başkanı ve eşleri ile 18 yaşından küçük çocuklar:

“Bireysel hisse senetleri veya sektör fonları satın almak, bireysel tahviller, acente menkul kıymetleri, kripto para birimleri, emtialar veya yabancı para birimlerinde yatırım tutmak, türev sözleşmelere girmek ve teminatlı menkul kıymetleri açığa satan veya alan işlemlerde bulunmak yasaktır.”

Önerilen Makaleler

Kurallara göre, 1 Temmuz’dan itibaren menkul kıymet alım satımına izin veriliyor, ancak 45 gün önceden haber verilmesi, önceden onay alınması ve yatırımın en az bir yıl süreyle tutulması için bir anlaşma yapılması gerekiyor.

Ayrıca, yetkililerin “finansal piyasa stresi zamanlarında” alım satım yapması da yasaktır. Rezerv bankası yöneticilerinin, ilgili Fed web sitelerinde “hemen” yayınlanacak olan menkul kıymet işlemlerini duyurmak için 30 günleri vardır.

Söz konusu açıklamada, “Federal Rezerv, diğer çalışanların daha fazla inceleme ve analizin tamamlanmasının ardından tamamen veya kısmen bu kurala tabi olmasını bekliyor” dedi.

FOMC’ye göre, değiştirilen kurallar (ilk olarak Ekim 2021’de duyurulmuştur) “bir çıkar çatışması görüntüsüne karşı koruma sağlayarak, kamunun komisyonun çalışmasının adaleti ve bütünlüğüne olan güvenini artırmayı” amaçlamaktadır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.