Rusya Merkez Bankası, Kripto Dahil P2P İşlemlerini İzlemeyi Sıkılaştırıyor

rusya kripto haberleri
Abone Ol 

Rusya Merkez Bankasının son sıkılaştırma önlemleri ülkenin ekonomik çöküşü sırasında sermaye kaçışını önlemek için tasarlandı. Rusya Merkez Bankası (CBR), Kripto Dahil P2P İşlemlerini İzlemeyi Sıkılaştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Rusya Merkez Bankası, Kripto Dahil P2P İşlemlerini İzlemeyi Sıkılaştırıyor

Rusya Merkez Bankası (CBR), ülkenin ticari bankalarının kripto para birimi ve düzenleyici operasyonlar üzerindeki denetimlerini geliştirmelerini önerdi. Amaç, ülkeninyurt dışına döviz çıkışını önlemek için özel ekonomik önlemleri” atlatmaya çalışan işlemleri durdurmaktır.

Söz konusu teklif, Rusya’da sermayeyi ortadan kaldırmanın yöntemlerinden biri olduğu varsayılan kripto para ticaretinin araştırılmasından bahsediyor. Bu, CBR başkan yardımcısı Yuri Isaev tarafından diğer bankacılık kurumlarına yazılan ve olağan dışı harcama kalıplarını içeren “anormal” işlem faaliyetlerini araştırmaya başlamaları talimatını veren bir mektupta vurgulandı .

Önerilen Makaleler

Rusya şimdiye kadar Ukrayna savaşının ve bunun sonucunda ortaya çıkan ekonomik yaptırımların ilk günlerinde yabancı para çıkışını sınırlamak için özel önlemler alındı. Rus vatandaşlarının döviz işlemleri 5.000 dolar ile sınırlandırılıyor ve yurt dışına seyahat edenler için 10.000 dolarlık nakit üst sınırı bulunuyor. Ayrıca Rusların “Dost olmayan” yargı bölgelerinden gayrimenkul, menkul kıymetler ve diğer varlıkları satın almaları için devlet izni almaları gerekiyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.