Rus Parlamentosu, Tasarıyı Oyladı

Rus Parlamentosu DİJİTAL RUBLE
Abone Ol 

Rus milletvekilleri, ulusal para birimi olan rublenin dijital versiyonunun uygulanmasını kolaylaştıran bir yasa taslağını onayladılar. Mevzuat, merkez bankası dijital para biriminin piyasaya sürülmesiyle ilgili tanımlar getirmek ve prosedürler oluşturmak için çeşitli diğer kanunları değiştirir. Rus Parlamentosu, Tasarıyı Oyladı

Rusya Devlet Duması Dijital Ruble Yasa Tasarısını İlk Okumada Kabul Etti

Rusya parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, dijital ruble projesinin gerçekleştirilmesi için gerekli yasal değişiklikleri getiren bir yasa tasarısını ilk okumada kabul etti . En önemlisi, “Ulusal Ödeme Sistemi Üzerine” yasasını değiştirmeye çalışıyor.

İkincisi, Rusya Merkez Bankası tarafından yayınlanan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili yasal tanımlarla desteklenecektir. RBC Crypto bir raporda, yazarların ayrıca devlet destekli madeni para platformuna erişim ve dijital cüzdan açma prosedürleri önerdiğini belirtti.

Günlük iş dünyası gazetesi Vedomosti’ye göre taslak, “dijital ruble platformunun katılımcısı” ve “dijital ruble platformunun kullanıcısı” gibi terimler öneriyor. Tek operatör rolünü, güvenli çalışmasını garanti edecek olan Rusya Merkez Bankası’na (CBR) atar.

İlginizi Çekebilir

Tasarı aynı zamanda “Para Birimi Düzenlemesi ve Döviz Kontrolüne Dair” yasada da değişiklik yapıyor. Bu özel revizyon, dijital rublenin durumunu Rusya Federasyonu para birimi olarak güvence altına alıyor ve diğer merkez bankalarının dijital para birimlerini yabancı para birimleri olarak tanımlıyor.

Sponsorlar, CBR’ye, kullanıcının iznini almadan ve bu tür bilgilerin korunmasından sorumlu kuruluşa bildirimde bulunmadan kişisel verileri işleme yetkisi vermek istemektedir. Bu, “Kişisel Veriler Üzerine” federal yasasında yapılacak değişikliklerle yapılacaktır.

Tasarı, Aralık ayı sonlarında Mali Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov liderliğindeki bir grup milletvekili ve senatör tarafından Devlet Dumasına sunuldu . Ev şimdi komiteyi, ikinci okumadan önce belgeyi sonlandırırken “kişisel veri konularının haklarının korunmasını sağlama ihtiyacını dikkate alma” görevi verdi.

Dijital ruble faturasının yanı sıra, CBDC’yi gayri nakdi para olarak sınıflandıran ve miras gibi diğer hususları düzenleyen Medeni Kanun’da yapılan değişiklikleri de kabul etti. Taslakların daha fazla revizyonu için teklifler Nisan ortasına kadar kabul edilecektir. Bank of Russia, 1 Nisan’da dijital rubleyi gerçek kullanıcılar ve işlemlerle test etmeye başlamayı planlıyor ve 2024’te tam lansmanı hedefliyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.