O Ülkelerde Bitcoin Kabulü Artıyor!

Orta Afrika Cumhuriyeti ve Panama Kripto Kurallarını Benimsiyor. Almanya Ayrıca Bitcoin and Co. İle Siyasi İrade Sergiliyor
Abone Ol 

Orta Afrika Cumhuriyeti ve Panama kripto kurallarını benimsiyor. Almanya ayrıca Bitcoin and Co. ile siyasi irade sergiliyor. O Ülkelerde Bitcoin Kabulü Artıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

O Ülkelerde Bitcoin Kabulü Artıyor!

28 Nisan’da Federal Meclis’teki FDP parlamento grubu ilk blok zinciri yuvarlak masasına davet edildi. Liberal yönetimli Federal Maliye Bakanlığı (BMF) , elde tutma süresinin on yıllık uzatılmasının kaldırılacağını duyurdu. Stake ve borç verme için kullanılan kripto para birimleri için. Bitcoin and Co.’nun önceden vergiden muaf satış için stake edildikten sonra on yıl tutulması gerekiyorsa, bu gelecekte bir yıl sonra mümkün olacaktır. BMF yakında bir mektupla ilgili bir kılavuz oluşturacaktır. Taslağı BTC-ECHO’ya sunulan belge, bir dizi temel kripto terimi için net tanımlar içerdiğinden de ilginçtir. Alman yasal ortamı için bir ilk. Yuvarlak masa katılımcıları ayrıca, Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) altındaki otoritenin kripto kurallarında daha fazla ayarlama yapmayı planladığına dair güvence verdi. Toplantıda FDP politikacılarının yanı sıra kripto ve blockchain uzmanlarından oluşan bir ekip de vardı.

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i Ödeme Aracı Yapıyor

Almanya’da düzenleyici taş yavaş yavaş yuvarlanıyorsa , Orta Afrika Cumhuriyeti’nde dağın eteğine ulaşmıştır . Çünkü Reuters’e göre Başkan Faustin Archange Touadéra 27 Nisan’da Bitcoin‘in gelecekte ülkesinde resmi olarak tanınan bir ödeme aracı olacağını duyurdu. Krizden etkilenen devletin ulusal meclisi daha önce oybirliğiyle kripto para birimlerini düzenlemek için bir yasa tasarısı geçirmişti. Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin ve Co.’yu tamamen yasallaştırmaya karar veren dünyadaki ikinci ülkedir. Başkanın genelkurmay başkanı Obed Namsio, Reuters’e verdiği demeçte, hareketin ülkesini yeni fırsatlara açacağını söyledi. Orta Afrika Cumhuriyeti’nin de ait olduğu ortak para birimine sahip bir grup devlet olan Orta Afrika Ekonomik ve Parasal Birliği’nin diğer üyeleri daha şüpheci tepki gösterdi ve kararda dikkate alınmadılar.

Panama, Geniş Kapsamlı Bitcoin Yasasını Geçti

Geçen hafta Panama, Bitcoin’i devlet onaylı bir ödeme aracı haline getiren üçüncü ülke olabilirmiş gibi görünüyordu .  Bu umut, anayasal nedenlerle tam olarak gerçekleşmemiş olsa da, çıkarılan bir yasa yine de yaygın bir yasallaştırma sağlıyor.  Düzenleyici paket, Orta Amerika ülkesinin kapılarını kripto servis sağlayıcılarına ve kripto ödemelerine açıyor, vatandaşlar vergilerini Bitcoin and Co’da ödeyebilmeli. El Salvador‘dan farklı olarak, ödemeler için kripto para birimlerini kabul etme zorunluluğu planlanmamıştır. Önerilen yasa ayrıca kripto ticareti, dijital menkul kıymetlerin ihracı ve değerli metallerin tokenizasyonu için düzenlemeleri de içeriyor. Taraftarlar, yasanın daha önce Panama’nın bankacılık sisteminden dışlananlara fayda sağlayacağını savunuyorlar. Eleştirmenler, Panama’nın bu adımı atarak şeffaf olmayan bir vergi cenneti olarak kendi itibarını artırdığını söylüyor. Başkan Laurentino Cortizo henüz yasayı imzalamadı .

Önerilen Makaleler

El Salvador’da Orta Düzey BTC Kabulü

Orta Afrika Cumhuriyeti ve Panama, El Salvador’un ayak izlerini takip ederken, geçen hafta öncü durumda Bitcoin’in benimsenmesinin durumu hakkında bir çalışma yayınlandı. ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu ( nber ) karışık bir tablo çiziyor. Bağımsız araştırma kuruluşundan elde edilen veriler, ankete katılanların yalnızca yarısının devlete ait Chivo cüzdanını kurduğunu gösteriyor. İndirmelerin çoğu lansman sırasında gerçekleşti, bu nedenle o sırada vaat edilen 30 ABD doları tutarındaki başlangıç ​​sermayesi, en önemli motivasyon kaynağı olarak düşünülebilir. Daha da önemlisi, yazarlar Chivo’lu vatandaşların “önemli sınır ötesi havale yaptıklarına” dair hiçbir kanıt bulamadılar. Sınır ötesi ödemelerin basitleştirilmesi, Bitcoin uyarlaması için temel bir argümandı. Nber’e göre , perakendede 1 numaralı kripto para birimini kabul etme zorunluluğu da büyük ölçüde etkilenmemiş görünüyor. Salvadorlular, alımlarının yalnızca yüzde 4,9’unu BTC olarak ödüyor. Bitcoin standardına gitmek için hala uzun bir yol var, ancak en azından ilk adımlar atıldı.

Teksas Şehri Madencilik Merkezi Planlıyor

Teksas’ın elektrik cennetinde çok sayıda maden şirketi var. Ancak Fort Worth ile ABD’deki ilk belediye şimdi de kazançlı BTC madenciliğine başlamayı planlıyor. Teksas metropolü Dallas’ın batısındaki büyük şehir, belediye binasının klimalı bir bölümünde üç Bitmain Antminer S9’u devreye alıyor. Sadece üç cihazla yapılan mütevazı başlangıç, girişimi oldukça sembolik bir pilot proje olarak tanımlıyor. Antminer’lardan birinin bir ev tipi elektrikli süpürge kadar enerji tükettiği tahmin ediliyor . Cihazlar Texas Bitcoin Council tarafından bağışlandı ve Fort Worth, madencilik havuzu Luxor Technologies ile işbirliği yapıyor . Bir açıklamada, Belediye Başkanı Mattie Parker kripto para birimlerinin ekonomik fırsatlarını övdü.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.