NFT Geliştiricisi, 2,9 Milyon Dolarlık NFT Sahtekarlığı İle Tutuklandı!

Mutant Ape Planet,
Abone Ol 

Kolluk kuvvetleri, Mutant Ape Planet NFT projesinin yaratıcısı Aurelien Michel’i 2,9 milyon dolarlık koleksiyon tokenlarıyla dolandırıcılık suçlamasıyla tutukladı. NFT Geliştiricisi, 2,9 milyon dolarlık NFT Sahtekarlığı İle Tutuklandı!

NFT projesinin yaratıcısı Mutant Ape Planet, yatırımcıları dolandırma suçlamasıyla tutuklandı

ABD Adalet Bakanlığı’nın internet sitesine göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Fransız vatandaşı Aurelien Michel, New York’taki John F. Kennedy Havalimanı’nda tutuklandı.

DOJ, Mutant Ape Planet’in takas edilemez tokenlarının satışında Michel’in birden fazla ödül, eşantiyon ve token stakinginin yanı sıra bu NFT’lerin sahiplerine sunulan özel avantajlar hakkında yanlış iddialarda bulunduğunu iddia ediyor.  Michel, yaklaşık 3 milyon dolar tutarında fon toplamayı başardı. Savcılık, kripto varlıkların satışından sonra projenin kurucusunun yatırımcılara karşı yükümlülüklerini yerine getirmediğini iddia ediyor.

Ayrıca, varlıklarını bir likidite çekme planı (rug pull) aracılığıyla çaldı. Daha sonra, sosyal ağlarda Michel, asla bir dolandırıcılık planı düzenlemeyi amaçlamadığını, ancak proje topluluğunun “çok toksik hale geldiğini” yazdı. “Michelle, suçlu davranışlarından dolayı artık NFT topluluğunu suçlayamayacak. İç Gelir İdaresi (IRS) Özel Temsilci Vekili Thomas Fattorusso, tutuklanması, dolandırıcılık faaliyetleri için hesap vereceği anlamına geliyor” dedi.

Geçen yıl ABD kolluk kuvvetlerinin , yatırımcılardan 1,1 milyon dolar toplamayı başaran sahte NFT projesi Frosties’i yarattığından şüphelenilen iki kişiyi tutukladığını hatırlayın . PrivacyHQ analistlerine göre, token koleksiyoncularının %90’ı dolandırıcılık yaşadı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.