MakerDAO, 750 Milyon Dolarlık Devlet Tahvili Almaya Karar Verdi!

maker dai
Abone Ol 

MakerDAO, DAI stablecoin’inin teminatlandırmasını çeşitlendirmek için, ABD tahvillerine daha fazla yatırım yapmaya karar verdi.

  • Stablecoin ihraççısı MakerDAO, 16 Mart’ta ABD Hazine bonosu portföyünü 750 milyon$ artırma teklifini onayladı.
  • Oylamada Maker delegelerinin yüzde 77’si borç tavanının 500 milyon dolardan 1.25 milyar dolara çıkarılmasını onayladı .
  • Tahviller, her biri 62,5 milyon dolardan altı aylık bir süre boyunca iki haftalık aralıklarla satın alınacak.
  • Bir MakerDAO temsilcisi, Cointelegraph’a önlemlerin “DAI’yi destekleyen likit varlıkları çeşitlendirmek” için tasarlandığını söyledi .
  • DAI, 11 Mart’ta ABD dolarına olan dengesini kaybetmişti. 
  • DAI kısa bir süre içerisinde 1 Dolar dengesini tekrar yakalamayı başardı.

MakerDAO Nedir?

MakerDAO, Ethereum blok zincirinde bulunan merkezi olmayan bir küresel rezerv bankasıdır Maker protokolü, stabilcoin’inin (DAI olarak adlandırılır) teminatlandırılmasını ve ödünç verilmesini otomatikleştirmek ve ayrıca başka işlevler (örneğin yönetişim gibi) sağlamak için Ethereum akıllı sözleşmelerinden yararlanır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.