”Kripto’nun Merkezi Olmayan Doğası Düzenlemeyi Zorlaştırıyor”

SEBI KRİPTO DÜZENLEME
Abone Ol 

Hindistan’ın piyasa düzenleyicisi Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), kripto varlıklarının merkezi olmayan doğasının tüketici korumasını ve düzenleyici yaptırımları zorlaştırdığını söylüyor. Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), ”Kripto’nun Merkezi Olmayan Doğası Düzenlemeyi Zorlaştırıyor”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), ”Kripto’nun Merkezi Olmayan Doğası Düzenlemeyi Zorlaştırıyor”

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEBI), Parlamento Finans Daimi Komitesine, kripto varlıklarının merkezi olmayan doğasının, bu varlık sınıfının herhangi bir tüketici korumasını veya düzenleyici uygulamasını zorlaştırdığını söylediği bildiriliyor.

SEBI, yerel medya tarafından “kripto varlıklarının merkezi olmayan dağıtılmış defterlerde tutulduğunu” belirterek şunları söyledi:

”Herhangi bir düzenleyici çerçeve ile uyumlu olmayan yetkisiz işlemlerin gerçekleştirilme olasılığı yüksektir.”

Piyasa düzenleyicisi, kripto varlıklarının menkul kıymet olup olmadığı konusunda netlik ihtiyacını vurguladı. SEBI, “Kripto varlıkları yasaklanmazsa, varlıkların tokenize edilmiş versiyonunun özellik tabanlı karakterizasyonuna ihtiyaç vardır, bu da farklı sektörel düzenleyicilerin denetimini çekebilir” dedi.

Düzenleyici, kripto endüstrisinin farklı yönlerinin farklı düzenleyiciler tarafından denetlenebileceğini belirterek, kripto için birden fazla düzenleyici olabileceğini açıkladı.

SEBI, tüketici ürünlerinin Tüketici Koruma Yasası ile korunması gerektiğini ayrıntılı olarak açıkladı. Hindistan Merkez Bankası (RBI), Döviz Yönetimi Yasası (FEMA) kapsamında kripto ticaret platformlarını da düzenleyebilir. SEBI ayrıca şunları söyledi:

”Dijital para birimi, yabancı yargı yetkisinin fiat para birimi ile Hindistan rupisi arasında bir köprü görevi görür.”

Piyasa düzenleyicisi, SEBI tarafından düzenlenen borsaların menkul kıymetler ilan edilmeden kripto varlıklarının ticaretini yapamayacağını açıkladı. Düzenleyici, 1956 tarihli SCRA’nın 2(j) Bölümü uyarınca, “bir borsanın yalnızca ‘menkul kıymet alım, satım veya alım satım işine yardımcı olma, düzenleme veya kontrol etme” sağlayabileceğini kaydetti.

Önerilen Makaleler

SEBI ayrıca Hindistan Reklam Standartları Konseyi’ne çeşitli önlemler önermişti. Geçen ay SEBI, ünlülerin ve kamuya mal olmuş kişilerin kripto ürünlerini desteklemesini yasaklamayı önerdi .

Hindistan’da kripto gelirleri ve işlemleri vergilendirilirken, hükümet henüz kripto varlıkları için düzenleyici bir çerçeve getirmedi.

Maliye bakanlığı yetkilileri, kripto düzenlemeleri konusunda Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşüyor. Ülkenin maliye bakanı, hükümetin bir kripto politikası ile çıkmak için acele etmeyeceğini söyledi. Hükümet şu anda bir kripto danışma belgesini sonuçlandırıyor .

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.