Ana SayfaBitcoin HaberleriKripto Fiyat Tahmini : Bitcoin 60 Bin Dolarda Dip Oluşturabilir

Kripto Fiyat Tahmini : Bitcoin 60 Bin Dolarda Dip Oluşturabilir

Kripto analiz firması IntoTheBlock tarafından yakın zamanda yapılan bir analiz, her yarılanma olayının ardından Bitcoin fiyatında tekrarlayan bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

spot_img

Kripto fiyat tahmini : Bitcoin İsrail İran savaşı sırasında 60.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bitcoin yarılanmasına 12 saatten az kalırken, lider kripto para birimi %5 oranında yükselişle 65,269 Dolardan işlem görüyor. Peki yaklaşan halving Bitcoin fiyatını artıracak mı?

19 Nisan’da İsrail İran topraklarına saldırı başlattığında BTC fiyatı 59.600 $’a kadar düştü ve ardından hemen 65.200 $’a yükseldi.

Bu yükseliş, bugün büyük altcoinlerin çoğunu yükseltti ve yerel altcoinlerin oluşumunun sinyalini verdi. Ancak Bitcoin’in yarıya inmesine 24 saatten az bir süre kala piyasa hissiyatının bugün dalgalı kalması bekleniyor.

Dahası, Wu Blockchain, 21.564 Bitcoin opsiyonu, 0,64’lük bir Satım/Alma oranı ve 65.000 $’lık bir Maxpain noktası ile toplamda 1,4 milyar dolarlık bir kavramsal değere sahip kayda değer bir opsiyon vadesi olayı rapor ediyor. Ek olarak, Put/Call oranı 0,42, Maxpain puanı 3.125 dolar ve kavramsal değeri 930 milyon dolar olan 298.415 Ethereum opsiyonunun da vadesi dolacak.

Bu durum, yatırımcıların pozisyonlarını bu önemli vade seviyeleri etrafında ayarlaması nedeniyle piyasa oynaklığının daha da artmasına yol açabilir.

twitter.com/WuBlockchain/status/1781223354646814781

Bitcoin , 24 saat içinde ‘Yarılanma’ olarak adlandırılan büyük bir gelişme yaşamak üzere. Bu, Madencilik ödüllerini yarıya indirerek enflasyonu kontrol etmeye yönelik Bitcoin’in ekonomik modelinin temel bir özelliğidir. Bu dördüncü yarılanma olacak ve blok ödülünün 6,25 Bitcoin’den 3,125 Bitcoin’e düşürülmesi bekleniyor.

Yaklaşan gelişmenin ortasında, BTC fiyatı Mart ayının başından bu yana 73.800 ila 60.000 dolar arasında yatay bir harekette bulunuyor. Söz konusu desteğin Orta Doğu’daki jeopolitik gerginliğe rağmen sağlam kalması, dip birikimi için uygun bir fırsata işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı şu anda 65,220 dolardan işlem görüyor ve gün içi %2,03’lük bir kazancı işaret ediyor. Varlığın piyasa değeri 1.275 Trilyon Dolar, 24 saatlik hacmi ise 50.9 Milyar Dolar.

Kripto analiz firması IntoTheBlock tarafından yakın zamanda yapılan bir analiz, her yarılanma olayının ardından Bitcoin fiyatında tekrarlayan bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Firmanın grafiği, bu yükseliş eğiliminin genellikle halving sonrasında yaklaşık bir yıl boyunca devam ettiğini ortaya koyuyor.

Dolayısıyla potansiyel bir toparlanma, 61.750 dolar ve 73.800 dolarlık anlık dirençlere meydan okuyabilir. Tüm bunların dışında halving sonuçlandıktan sonra kısa süreli bir düşüş yaşanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar