Kodlama Hatası Yüzünden O Platform Hacklendi!

Transit Swap

Merkezi olmayan borsa (DEX) toplayıcısı Transit Swap ekibi, bilinmeyen bir saldırganın takas sözleşmesindeki dahili bir hatadan yararlandığını ve kullanıcıların varlıklarını 21 milyon dolar geri çektiğini duyurdu. Kodlama Hatası Yüzünden O Platform Hacklendi! Transit Swap Bir Bilgisayar Korsanı Saldırısı Bildirdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Transit Swap Bir Bilgisayar Korsanı Saldırısı Bildirdi!

Platform ekibi, kullanıcılardan özür diledi ve çalınan varlıkları izlemek ve iade etmek için her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi: “Koddaki bir hatanın bir bilgisayar korsanının yaklaşık 21 milyon dolar çalmasına izin verdiği için çok üzgünüz. Blockchain araştırmacısı Peckshield, saldırıyı bir uyumluluk sorununa veya takas sözleşmesine güvenin yanlış yere indirilmesine indirdi.” Etkilenen projenin temsilcileri, saldırganı ve varlıkları aramak için blockchain güvenliğinde en iyi uzmanları çektiklerini bildirdi.

Önerilen Makaleler

Peckshield’e ek olarak SlowMist, Bittrace ve TokenPocket de hacker ve varlıkları arıyor. “Artık bilgisayar korsanının IP adresi, e-posta adresi ve ağdaki ilgili adresler gibi birçok güvenilir bilgiye sahibiz. Platform ekibi, izini sürmek, bilgisayar korsanıyla iletişim kurmaya çalışmak ve müşterilerin kayıplarını kurtarmasına yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Hack’in soruşturulması sırasında uzmanlar, hacker’ın el yazısıyla geçmişte tanınmış kripto para borsalarına siber saldırılar gerçekleştirdiğini belirledi.

DEX toplayıcı ekibi, mümkün olan en kısa sürede daha fazla ayrıntı sağlamaya söz verdi. Şimdiye kadar proje, çalınan varlıkların türlerini ve kullanıcılara tazminat sağlanıp sağlanmayacağını belirtmedi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.