Kamu Projeleri İçin Blockchain Uygulama Rehberi Yayınladı!

blockchain projeleri
Abone Ol 

Kolombiya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanlığı Mintik, devlet düzeyinde yönlendirilen projelerde blok zinciri uygulama adımlarını açıklayan bir kılavuz yayınladı. Belge, blok zincirini ve temel unsurlarını tanımlar ve ayrıca her projenin ihtiyaçlarına göre belirli projelerin izlemesi gereken yönergeleri açıklar. Kolombiya, Blockchain Projeleri İçin Yönergeler Yayınladı! Kamu Projeleri İçin Blockchain Uygulama Rehberi Yayınladı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kolombiya, Blockchain Projeleri İçin Yönergeler Yayınladı!

Gittikçe daha fazla hükümet, şeffaflık ve ademi merkeziyetçilik gerektiren projelere blok zinciri ekliyor. Ülkenin ana teknoloji enstitüsü olan Kolombiya Bilgi Teknolojisi ve İletişim Bakanlığı, hükümet ve eyalet düzeyindeki sorunları çözmek için blok zincirinin projelere nasıl entegre edilmesi gerektiğini özetleyen bir kılavuz yayınladı.

“Kolombiya Devleti için Blok Zinciri Teknolojisine Sahip Projelerin Kabulü ve Uygulanmasına İlişkin Referans Kılavuzu” başlıklı belge , blok zincirinin temellerini ve blok zincirinin hizmetlerine entegre edilmesinden yararlanabilecek proje türlerini açıklıyor. Bununla ilgili olarak, belgede şunlar yer alıyor:

”Kamu sektöründe bir blok zinciri teknolojisi projesini çözmek, kamu sorununun gereksinimlerine ve projenin türüne bağlı olarak dağıtılmış veritabanlarının kullanımının ayrıntılı bir incelemesini gerektirir.”

Ayrıca belge, bu teknolojinin uygulanmasının ülkenin mevcut yasal çerçevesine tabi olması gerektiğini ve devlet kurumlarının Kolombiya yasalarında açıkça belirlenmiş olana uymakla yükümlü olduğunu belirtiyor.

Önerilen Makaleler

Kolombiya, blockchain teknolojisi kullanılarak çözülebilecek bazı sorunları zaten belirledi. Belgede, akademik diplomaların gerçekliğini güvence altına almak ve doğrulamak için blok zinciri kullanan ulusal bir üniversite olan RITA tarafından geliştirilen bir ağ ve Kolombiya Bankası’nın çeşitli uzlaşma davaları için R3 ile ortaklık yaptığı ittifak da dahil olmak üzere çeşitli projelerden bahsediliyor. 

Mintik, kendi arazi sertifikalarına ihtiyaç duyan vatandaşlara yardımcı olmayı amaçlayan blockchain teknolojisinin yeni bir uygulamasını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. PeerAssist Technology adlı üçüncü taraf bir şirket tarafından yakın zamanda tamamlanan proje, bu sertifikaların gerçekliğini kaydetmek ve doğrulamak için temel olarak Ripple Ledger’ı kullanacak. Proje, arazi sahiplerine kısa sürede 100.000 sertifika verilmesi hedefiyle bu tapu belgelerinin düzenlenme sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.