Ana SayfaKripto Para HaberleriJPMorgan, ''Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi''

JPMorgan, ”Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi”

spot_img

Wall Street yatırım bankası JPMorgan , dijital varlıkların artık “tercih edilen alternatif varlık sınıfı” olarak gayrimenkulün yerini aldığını ve 38.000 USD’yi Bitcoin (BTC) için adil bir fiyat olarak gördüğünü söylüyor . JPMorgan, ”Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

JPMorgan, ”Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi”

Bankaya göre, dijital varlıklar, birden fazla medya raporuna göre , riskten korunma fonlarıyla birlikte yatırım yapmak için artık en iyi alternatif varlık sınıfıdır . Bu yıl riskli varlıklardaki geniş satışın dijital varlıklara özel sermaye, gayrimenkul ve özel borç dahil olmak üzere diğer alternatif varlıklardan daha fazla zarar verdiğini söyledi.

Sonuç olarak, stratejistler, geleneksel varlıklara kıyasla kriptonun yükselmesi için daha fazla alan olabileceğini söyledi. JPMorgan’ın stratejistleri, “Böylece gayrimenkulü, riskten korunma fonları ile birlikte tercih edilen alternatif varlık sınıfımız olarak dijital varlıklarla değiştiriyoruz” diye yazdı.

Alternatif varlıklar genellikle hisse senedi, tahvil veya nakit olmayan tüm yatırım varlıklarını ifade eder.

Not, gayrimenkul gibi diğer alternatif varlık sınıflarının yakında “gecikmeli yeniden fiyatlandırma” ile etkilenebileceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, dijital varlık piyasasında bunun olma şansı daha azdır çünkü bu piyasa zaten bir “kapitülasyon” gibi görünen bir süreçten geçmiştir.

Önerilen Makaleler

Not ayrıca, şu anda bitcoin’in değerinin düşük göründüğünü ve 38.000 USD’nin bir numaralı kripto para birimi için adil bir fiyat olduğunu söyledi.

JPMorgan‘ın bitcoin için sahip olduğu 38.000 USD fiyat hedefi, mevcut 29.250 USD (UTC 08:30 itibariyle) fiyatından yaklaşık %30’luk bir artışı temsil ediyor.

BTC’nin 40.000 USD’nin üzerinde işlem gördüğü Şubat ayında banka ayrıca BTC’nin gerçeğe uygun değerinin 38.000 USD civarında olduğunu söyledi.

Şimdi, JPMorgan’ın stratejistleri, risk sermayesinin (VC) alana akmaya devam etmesinin genel olarak kripto varlıklar için “önemli” olduğunu da kaydetti. Terra’nın (LUNA) son zamanlardaki çöküşüne rağmen, fonların kuruduğuna dair birkaç işaret olduğunu da ekledi .

“Şimdiye kadar, Terra’nın çöküşünden sonra VC finansmanının kuruduğuna dair çok az kanıt var. Yıldan bugüne kadar sağlanan 25 milyar ABD Doları tutarındaki VC fonunun yaklaşık 4 milyar ABD Doları Terra’dan sonra geldi. En iyi tahminimiz, VC finansmanının devam edeceği ve 2018/2019’a benzer uzun bir kışın önleneceğidir” denildi.

Not, Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bankadaki bir grup yatırım stratejisti tarafından yazılmıştır. Aynı stratejist daha önce Bitcoin hakkında, bazı yatırımcıların onu altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görebilecekleri göz önüne alındığında, enflasyonist bir ortamda potansiyele sahip olduğunu söylemişti .

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar