İngiltere Merkez Bankası’nın Metaverse, Kripto Görüşü!

ingiltere merkez bankası
Abone Ol 

İngiltere Merkez Bankası analistleri, kripto varlıklarının metaverse içinde önemli rollere sahip olabileceğini söylüyor. İngiltere Merkez Bankası’nın Metaverse, Kripto Görüşü!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İngiltere Merkez Bankası’nın Metaverse, Kripto Açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası ekonomisti Owen Lock ve politika analisti Teresa Cascino Salı günü “Kripto varlıklar, metaverse ve sistemik risk” başlıklı bir blog yazısı yayınladı. “Kripto varlıklar meta veri deposunda önemli rollere sahip olabilir” diye başladılar ve şu uyarıda bulundular:

‘Açık ve merkezi olmayan bir meta veri tabanı büyürse, kripto varlıklardan kaynaklanan mevcut riskler, sistemik finansal istikrar sonuçları doğuracak şekilde ölçeklenebilir.’

“Meta veri tabanında veya başka herhangi bir ortamda kriptonun yaygın olarak benimsenmesi, sağlam tüketici koruması ve finansal istikrar düzenleyici çerçevelere uyum gerektirecektir” diye vurguladılar.

Lock ve Cascino, “Açık meta veri deposunun, sanal dünyalar arasında birlikte çalışabilen dijital nesnelere sahip olmak ve bunları işlemek için bir araç gerektireceğini” açıkladılar: “Kripto varlıkların burada önemli bir rol oynamak için iyi bir konumda olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine şunları ekledi:

‘Büyük bir açık-metaverse gerçekleşirse, haneler kripto varlıklardaki servetlerinin daha büyük bir kısmını metaverse tabanlı ödemeler yapmak veya yatırım amacıyla tutabilirler.’

Ek olarak, şirketler, mal ve hizmetler için giderek artan bir şekilde kripto ödemelerini kabul edebilir ve meta veri tabanında giyim eşyası olmayan tokenler (NFT’ler) gibi dijital varlıkları satabilirler.

Önerilen Makaleler

Yazarlar ayrıca, büyüyen bir açık-metaverse kripto varlıklarının yatırım beklentilerini ve destekleyici altyapılarını iyileştirmesi durumunda banka dışı finansal kurumların kripto varlıklarını artırabileceğine dikkat çekti. Lock ve Cascino, “Metaverinin bu evrimi belirsizdir” diyerek görüşlerinin kesinlikten ziyade bir olasılık olduğunu ekledi.

“Bununla birlikte, bu riskler gerçekleşirse, bir kripto varlık riskinin kristalleşmesi şunlarla sonuçlanabilir: haneler ve şirketler için bilanço kayıpları, işsizlik üzerinde bir etki, kripto varlık pozisyonlarındaki marj çağrılarını karşılamak için banka dışı geleneksel varlıkların yangın satışları ve Maruz kalan bankalar üzerinde olumsuz karlılık etkileri” uyarısında bulundular.

Yazarlar, “Diğer her şey eşit, kripto varlık piyasasının boyutu ne kadar büyükse, riskler o kadar büyük ve daha sistematik hale gelebilirler” diyerek şu sonuca varıyor:

‘Bu nedenle önemli bir adım, düzenleyicilerin, sistemik duruma ulaşmadan önce meta veri tabanında kripto varlıkların kullanımından kaynaklanan riskleri ele almasıdır.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.