İlk 50 Alacaklıya 3.1 Milyar Dolar Borç Var!

Abone Ol 

FTX çöküşünün ardından milyarlarca dolar değerinde borç bıraktı. Yakın tarihli açılan bir mahkemede FTX ‘den alacaklı olan ilk 50 kişiye 3.1 milyar dolar değerinde borcu olduğu bildirildi.

  • FTX borsasının ilk alacaklısına 226 milyon dolar borcu bulunuyor.
  • FTX alacaklıların 2. sırasında 206 milyon dolar ile başka bir yatırımcı alıyor.
  • İlk 50 alacaklının tutar 3.1 Milyar dolar olarak bildirilmiştir.
  • Toplam alacaklı sayısı 1 milyon kişinin üstünde.
  • Mahkeme belgesinde bu alacaklıların isim ve kurum bilgisi paylaşılmamıştır.

FTX, iflas avukatları olarak Sullivan & Cromwell’in yanı sıra Landis Rath & Cobb’a sahip. FTX’in iflas avukatları ayrıca belgede şunları söyledi: 

“İlk 50 Liste, görüntülenebilen ancak şu anda başka bir şekilde erişilemeyen müşteri bilgileri de dahil olmak üzere, Borçluların şu anda mevcut olan alacaklı bilgilerine dayanmaktadır. Borçluların yapmış olduğu ancak henüz Borçluların defter ve kayıtlarına yansımamış ödemeler de dahil olmak üzere sıralanan tutarlarla ilgili soruşturma devam etmektedir. Borçlular ayrıca müşteri verilerine tam erişim elde etmek için çalışıyorlar.”

Paralarını alabilecekler mi?

Bazı kaynaklara göre tasfiye işleminin yılları alması mümkün. Bu yüzden yatırımcıların paralarına kavuşması yıllar alabilir.  Avustralya merkezli bir şirket olan Co Cordis’ten bir iflas avukatı olan Stephen Earel , tasfiye sürecinin beklenenden daha uzun sürebileceğini kaydetti .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.